Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük şehit aileleri ve gaziler derneği tarafından İdlib şehitlerimiz için mevlit düzenlendi

Bozüyük Yeni mahalle kültür merkezinde Bozüyük şehit aileleri ve gaziler derneği tarafından İblid’de şehit olan askerlerimiz ve gazilerimiz için mevlit programı düzenlendi.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük şehit aileleri ve gaziler derneği tarafından İdlib şehitlerimiz için mevlit düzenlendi » Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020 21:07
Bozüyük şehit aileleri ve gaziler derneği tarafından İdlib şehitlerimiz için mevlit düzenlendi

Yeni mahalle kültür merkezinde gerçekleşen mevlit programına çok sayıda vatandaşımız ve iblid’de yaralanan gazimiz Ayhan Ertemiz’in yanı sıra kaymakamı Hasan Yaman, Emniyet müdürü Ömer Koparan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, ilçe Milli Eğitim müdür Mahmut Demir, Müftüsü Mustafa Topal, başkanı Nurettin Oydu, Bozüyük’te faaliyet gösteren dernek başkanları ve siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim, mevlit ve ilahilerin okunmasının ardından müftüsü Mustafa Topal ” Hz Muhammet efendimiz kıyamet günü Allah’ın huzurunda şefaate bulunacaklarını sayarken birinci sırada peygamberleri sayar, ikinci sırada şehitleri sayar. Şehitlerin Allah katındaki kıymetini hiçbir kimsenin elde etmesi mümkün değildir. Şehitlik ne çalışılarak, nede kazanılarak elde edilecek bir makam değildir. Şehitlik Allah vergisidir, belkide Allah seçtiği bu kullarına o makamı nasip eylemiştir.

Bozüyük’lü Gazimiz Ayhan Ertemiz’i ziyarete gittiğimde gazimiz bana şöyle diyor; “Hocam bombalanma esnasında duvar yıkıldı, altında kaldım, ayağım ondan kırıldı. 8 saat o duvar altında olmayı bekledim.” bu başka bir duygu, bunu tatmayan bilemez. Peygamber efendimiz buyururlar ki olmak okadar lezzetlidir ki, olarak ölen kimse, yeniden dünyaya gelip tekrar olmayı arzu eder. Kimbilir cenabı Allah bir duygu yaşatıyorki ayrı bir zevki var” dedi.

Konuşmanın ardından Müftüsü Mustafa Topal tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için yaptığı dua ile mevlit programı sunulan pilav ve helva ikramı ile sona erdi. Mevlitten sonra Bozüyük aileleri ve gaziler başkanı İsmail Topal yaptığı açıklamada;

“Bahar Kalkanı harekatında ve sınırımız ötesinde nerede Mehmetçiğimiz varsa Allah onlara güç kuvvet versin, esirgesin ve sağ salim sevenlerine kavuşmayı kısmet etsin. Geçen hafta İdlib’de kaybettiğimiz şehitlerimiz için, belki onların buna ihtiyacı yok ama onları anma adına mevlidi şerif okutarak, pilav ve helva dağıtıyoruz.

İnandığımız kutsal kitabımızda Bakara suresinin 154’üncü ayetinde şehitler için ‘Allah yolunda öldürülenler ölü değillerdir, onlar diridir der yüce yaradan’ bizim yapacağımız hiçbir hayra ihtiyaçları yok. Onlar Allah katında en kıymetli makamdalar. Bu vatan için kanını canını dökmüş evlatlarımızın hatırlanması için bir nebze olsun bu hissiyatı, maneviyatı hissedebilmek için buradayız. Allah dualarımızı kabul etsin, Allah Mehmetçiğimizin yanında olsun. Ülkemizin her noktasında sınır boylarında bizler için mücadele eden vatan evlatlarını Allah esirgesin. Allah kabul etsin” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Pazaryeri ilçemizde 91 yaşında vefat eden Kore gazisi Refik Özberber’in resmide salonda yerini alarak anıldı

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ HABERLERİ:

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ