Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Canan Kaftancıoğlu’nu savundunuz, savunmaya da devam edicekmisiniz ?

Canan Kaftancıoğlu’nu savundunuz, savunmaya da devam edecekmisiniz ? (Milliyetçi Hareket Partisi)ilçe başkanı Serdar Pehlivan, Canan Kaftancıoğlu’nun bir programda kullanmış olduğu “Atatürk değil Gazi Mustafa Kemal ismiyle hitap etmeyi tercih ediyorum” sözleri üzerine bazı çevrelerin onu geçmişte ve şu anda tutarsızca savunmalarına tepki gösterdi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Canan Kaftancıoğlu’nu savundunuz, savunmaya da devam edicekmisiniz ? » Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020 23:56
Canan Kaftancıoğlu’nu savundunuz, savunmaya da devam edicekmisiniz ?

“Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için değil Gazi Mustafa Kemal ismiyle hitap etmeyi tercih ediyorum” sözlerine ve onun geçmişteki savunucularına tepki olarak MHP ()ilçe başkanı şu açıklamayı yaptı;

TÜRK KELİMESİNDEN DOLAYI DİYEMEDİ

“Sırf içinde Türk kelimesi olduğu için isminden rahatsız olan Canan Kaftancıoğlu’na destek olan, sırf aldığı için kader birlikteliği varmış gibi lanse eden, sahip çıkan ve onu aklamak için elinden geleni yapan bazı siyasi figürlere hitaben şöyle diyorum; “Türk adaletini kınayıp aldığı cezadan dolayı Kaftancıoğlu’na destek olanları sahneye davet ediyorum” dedi.

“Ebru Timtik gibi Dhkpc’li avukat cübbesi giymiş bir vatan haini teröristin anma programına katılıp taziye mesajı yayınlayan, Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından hapis cezası almış ve onanmış olan lakin diyemeyen Canan Kaftancıoğlu’nu savundunuz, savunmaya da devam edecekmisiniz ?

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ