Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Ankara Bilecikliler Derneği Mansur Yavaş’a projelerini anlattı

Ankara Bilecikliler Derneği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette bulunan Ankara Bilecikliler Derneği Başkanı Hasan Akgül ve Başkan Yardımcısı Nurcan Özçakır, Mansur Yavaş ile Bilecik’in tarih sahnesinde kültürel anlamda çok önemli yeri olduğunu, bu nedenle kültür ziyaretleri yapılması üzerine fikir alışverişinde bulundu.

HABER » BÖLGE » Ankara Bilecikliler Derneği Mansur Yavaş’a projelerini anlattı » Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019 18:59
Ankara Bilecikliler Derneği Mansur Yavaş’a projelerini anlattı

’da Kültür evleri yapılması ve bu evlerde tüm illerin kendi yörelerine ait ürünleri satması gibi önemli projeler sunan Başkan Hasan Akgül ve Başkan Yardımcısı Nurcan Özçakır, ziyaret sonrasında Bilecik temalı şilti Mansur Yavaş’a takdim etti.

Ayrıca Bozüyük Metristepe Zafer Anıtı şiltini veren Nurcan Özçakır, Türk İstiklal Savaşımızın en çetin mücadelenin geçtiği ve İnönü Savaşlarının kazanıldığı yer olan Metristepe Şehitliği hakkında Mansur Yavaş’a bilgiler vererek, buradaki Zafer anıtının da Türk’ün yenilmezliğini simgelediğini anlattı.

Bilecik İlimizde birçok STK içinde görevlerde bulunan Nurcan Özçakır ’daki derneklerde de aktif görev alarak bulunduğu çalışmalar ile ilimizi her platformda temsil ediyor.

BİLECİKLİLER DERNEĞİ, ATATÜRK’ÜN ’YA GELİŞİNİN 100.YILI KUTLAMALARINA KATILDI

Bilecikliler Derneğinin de üyesi olduğu, (BAM) Başkent Meclisi üyeleri tam kadro Mustafa Kemal Atatürk’ün ’ya gelişinin 100. Yılı kutlamalarında yapılacak etkinlikleri de görüşmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile toplantı düzenledi.

’nın etkin sosyal yardımlaşma ve kültür dernekleri başkan ve yöneticilerinin davetli olduğu bu ziyarete, BAM üyesi Bilecikliler Derneği olarak Başkan Hasan Akgül ve Başkan Yardımcısı Nurcan Özçakır bu toplantıya iştirak etti. Toplantı BAM Genel Başkanı Nevzat Ceylan’ın mecliste bulunan dernekler hakkında bilgilendirme yapması ve ’da yapılacak olan tüm çalışmalara Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yoğun katılımın sağlanmasının gerekli olduğuna vurgu yaptı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919 tarihinde ’ya gelişinin yıl dönümü, Başkentte çeşitli etkinliklerle kutlandı. ’da “Bilecik ili ve ilçeleri Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği” yönetimi de Pankart açarak yürüyüşe katıldı ve Atatürk’ün ’ya gelişinin 100. Yıldönümünde, programa katılarak çeşitli etkinliklerle Atatürk’ü andı.

Bilecikliler Derneği Başkan Yardımcısı Nurcan Özçakır da Bilecik’i temsilen yürüyüş ve anma programına katılım sağladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı başta olmak üzere çeşitli kurum, kuruluş ve dernekler, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümüne özel bir kutlama programı hazırladı.

TBMM arasındaki Milli Mücadele Başlangıç Yürüyüşü, Dikmen Caddesi ile Gar arasındaki 84. Büyük Atatürk Koşusu ile devam ederek Genelkurmay Kavşağı’ndan Ulus Atatürk Anıtı önüne kadar Seymen Alayı Yürüyüşü ile sürdü. Sinsin oyunuyla, zeybekleriyle, halaylarıyla, davulla zurnayla coşkulu bir şekilde Ata’nın Ankara’ya gelişi kutlandı.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ