Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

AKP kongresinde açılan pankarta Yaşar Tüzün’den sert tepki

AKP Bilecik İl Kongresinde salonda açılan pankarta CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün tepki gösterdi.

HABER » SİYASET » AKP kongresinde açılan pankarta Yaşar Tüzün’den sert tepki » Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021 9:21
AKP kongresinde açılan pankarta Yaşar Tüzün’den sert tepki

3 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen AKP İl Kongresinde salonda açılan ‘Bir akıl gelecek ki akılları delirecek ve bir devrim, evvela devrimi devirecek’ pankartına Bilecik tepki gösterdi.

Pankartın hedefinin açık olduğunu söyleyen Tüzün, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleştirilen devrimi ortadan kaldırmayı hedefledikleri nettir” dedi.

Tüzün’ün yaptığı açıklama şöyle:
“3 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen AKP İl Kongresinde, salonda açılan pankart Hükümetinin gerçekleştirmek istediği senaryoyu apaçık gözler önüne sermiştir. Kurtuluş Savaşı’nda emperyalistlere karşı kazanılan ve Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan,gencinden yaşlısına, yedisinden yetmişine, kadınından erkeğine Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleştirilen devrimi ortadan kaldırmayı hedefledikleri nettir.

Bu pankartı asanlara ve pankartın altında boy boy fotoğraf çektirenlere soruyorum; Açılan bu pankart ile ‘gelecek olan akıl’,’devrimi devirecek akıl’ kime ve neye hizmet ediyor ve ne amaçla kurgulanıyor?

Sizler bu vatanı sahipsiz mi sandınız? Hükümette bulunmanız Cumhuriyeti Devletine ve yaşayan milyonlarca vatandaşımıza sahip olmanız anlamına gelmez. Açtığınız bu pankart şovdan ibaret olup, asla gerçekleştiremeyeceğiniz bir rüyadır. Cumhuriyetindeki tek ve en büyük devrim Kurtuluş Savaşında yapılmıştır. Bundan daha büyük bir devrim yoktur.

Bizler var olduğumuz sürece Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ