Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

OTURDUM DUA ETTİM AĞLADIM AMA BAŞARACAĞIM DEDİM

Zekiye Tekin; Pazaryeri’nin yeni Belediye Başkanı hatta ilçenin ilk kadın Belediye Başkanı. 31 Mart seçimleri sonucunda Bilecik genelinde tek kadın Belediye Başkanı. Bahar ile birlikte Pazaryeri’ne hanımeli değdi desek yanlış olmaz herhalde.

OTURDUM DUA ETTİM AĞLADIM AMA BAŞARACAĞIM DEDİM
04 Nisan 2019 - 16:55

Zekiye Tekin azmi, cesareti ve girişimci ruhu ile “Yapamaz” diye düşünülen bir yola girdi ve başarılı oldu. 15 yıldır Belediyede çalışan bu süreçte 2 Başkan, 30 civarı Belediye Meclis Üyesi, 6 il genel meclisi üyesi ile çalışan Tekin, eski Başkan ile yaşadığı Belediye içi yer değiştirme uygulamasında büyük mağduriyet yaşamış ve mağrur ama dik duruşuyla herkesin takdirini kazanmıştı.

Çevresine seçimlerde aday adayı olduğunu söyleyince belki de kimse inanamadı, yadırgandı, “Nasıl yapacaksın, yapamazsın” gibi tepkilerle karşılaştı. Ancak Zekiye Tekin, ilk başlarda zorlansa da azmi ve cesaretiyle inanarak başarılı bir şekilde yoluna devam etti. Ak Parti’ye yaptığı aday adaylığı başvurusu kabul görmeyince daha zorunu yaparak bağımsız olarak seçimlere girdi.

‘OTURDUM DUA ETTİM AĞLADIM AMA BAŞARACAĞIM DEDİM’

Kendisini tebrik etmek için aradığımda “Oturdum dua ettim ağladım ama Ben başkan olacağım, başaracağım dedim ve başardım.” demişti.

Rakiplerinin “nasıl yapacak, erkeklerle muhatap olacak” falan diye düşünerek yadırgadıkları Zekiye Tekin çiçeği burnunda Pazaryeri Belediye Başkanı oldu.

Önümüzdeki 5 yıllık süre içinde yerel ve ulusal medyada çok sıklıkla haberinin yapılacağını ön gördüğüm Zekiye Tekin’e Başkanlığının hayırlı olmasını diliyorum.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı