Darbe sadece postallarla değil vergilerle, zamlarla da yapılır !

Saadet Partisi Bozüyük ilçe başkanı Necip Meral "Bugün asıl darbe milletimizin cebine, emeğine, aşına yapılarak mutfaklardaki tencereyi kaynamaz hale getirmek sureti ile yapılmaktadır. Darbe sadece postallarla değil vergilerle, zamlarla da yapılır" dedi.

featured

Saadet Partisi Bozüyük ilçe başkanı Necip Meral, Bozüyük Haber Ajansı muhabirine yaptığı demeçte hükümeti eleştirerek “İnsanımızın 5 liralık, 10 liralık et alacak duruma düşürülmesine ve ülkemiz kaynaklarının israfa, ranta ve yolsuzluğa aktarılmasına biz Saadet Partisi olarak buna razı olamayız. Bizler milletimizin açlığa, yoksulluğa, adaletsiz gelir dağılımına, hayat pahalılığı na mahkum edilmesine bir çare aramak ve bulmak mecburiyetindeyiz. Anne ve babaların; bebeğine alacağı sütü, mamayı, bezi düşünür hale getirilmesine seyirci kalamayız” dedi.

Açıklamasına devam eden Meral ” Bir gecede dövizde yaşanan bir liralık artışla birileri servetine servet katarken diğer tarafta her geceyi huzursuz ve uykusuz geçiren milyonlarca insanımızı görmezden gelemeyiz. Çalışan, emek veren, ter döken insanımızın omuzlarına milyarlarca faiz yükü nün yüklenmesine rıza gösteremeyiz.

Bugün asıl darbe milletimizin cebine, emeğine, aşına yapılarak mutfaklardaki tencereyi kaynamaz hale getirmek sureti ile yapılmaktadır. Darbe sadece postallarla değil; vergiler le, zamlar la da yapılır.

Ülkemizde en zengin %20’nin toplam gelirden aldığı pay %46,3, en yoksul %20’nin toplam gelirden aldığı pay %6,2’dir. Aradaki fark 7,5 kat. En değerli ittifak bu gelir adaletsizliği ne karşı yapılacak ittifak olacaktır.

İnsanımızın kazancına, emeğine, hakkına ve tenceresine yapılan darbelerin de karşısında olan herkesi Geçim İttifakı’nda olağanüstü toplanmaya davet ediyoruz” dedi.

İlgili Haberler:
* Saadet Partisi ilçe başkanı Necip Meral’den zehir zemberek sözler “Ziraat bankası ne iş yapar ?”
* Bozüyük Saadet Partisi “Hâlâ ötekileştirme, hâlâ kutuplaştırma”
* Gençlere anlatacağımız çok şey var ! Siz istediniz de biz mi anlatmadık !
* Millete kuru lokmayı layık görmeleri, ne insafa sığar nede insanlığa

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!