Cumhuriyet Halk Partisi 97 yaşında

featured

DÜNYANIN EN KÖKLÜ, TÜRKİYE’NİN EN ESKİ SİYASİ ÖRGÜTLENMESİ

Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu. Kapitülasyonlar sonucu emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir.

CHP TÜRKİYE’DİR

CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren partidir. CHP, Cumhuriyeti kuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir!
Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması, içeride ve dışarıdaki hainlere fırsat verilmemesi için çalışıyoruz.

HİÇ BİR SİYASİ PARTİ BU KADAR UZUN ÖMÜRLÜ OLMADI

Dünya siyasi tarihinde hiçbir siyasi parti bu kadar uzun ömürlü olmamıştır.Çünkü bu partinin temellerinde düşmana karşı direniş, Halkın topyekün kurtuluş mücadelesi, inanç, adanmışlık, samimiyet ve demokrasi vardır.Ulu önder ATATÜRK’ün de dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır ve Cumhuriyet Halk partiside bunun teminatıdır.

BİZLERE EMANET ETTİĞİN ESERLERİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ

9 Eylül 1923’te yakılan ışıkla ve 97 yıldır hiç bitmeyen inanç ve kararlılığımızla, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümünü kutlar, Kurucumuz Mustafa Kemal ATATÜRK ve İsmet İNÖNÜ başta olmak üzere, partimize emek veren genel başkanlarımıza, partimizde görev alan yönetici ve üyelerimize, oylarıyla Partimizi ayakta tutan vatandaşlarımıza minnet ve saygılarımı sunuyorum. Bizlere emanet ettiğin eserlerini ilelebet yaşatacağız.

İhsan ESEL
Cumhuriyet Halk Partisi
Bozüyük İlçe Başkanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!