Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Cumhuriyet Halk Partisi 97 yaşında

Mustafa Kemal Atatürk benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi demiştir.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Cumhuriyet Halk Partisi 97 yaşında » Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020 18:39
Cumhuriyet Halk Partisi 97 yaşında

DÜNYANIN EN KÖKLÜ, TÜRKİYE’NİN EN ESKİ SİYASİ ÖRGÜTLENMESİ

Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, Mustafa Kemal tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu. Kapitülasyonlar sonucu emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve ’nin en eski siyasi örgütlenmesidir.

TÜRKİYE’DİR

CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren partidir. CHP, Cumhuriyeti kuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir.  ’dir!
kuruluşundan itibaren ’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal ’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması, içeride ve dışarıdaki hainlere fırsat verilmemesi için çalışıyoruz.

HİÇ BİR SİYASİ PARTİ BU KADAR UZUN ÖMÜRLÜ OLMADI

Dünya siyasi tarihinde hiçbir siyasi parti bu kadar uzun ömürlü olmamıştır.Çünkü bu partinin temellerinde düşmana karşı direniş, Halkın topyekün kurtuluş mücadelesi, inanç, adanmışlık, samimiyet ve demokrasi vardır.Ulu önder ’ün de dediği gibi Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır ve Cumhuriyet Halk partiside bunun teminatıdır.

BİZLERE EMANET ETTİĞİN ESERLERİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ

9 Eylül 1923’te yakılan ışıkla ve 97 yıldır hiç bitmeyen inanç ve kararlılığımızla, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümünü kutlar, Kurucumuz Mustafa Kemal ve İsmet İNÖNÜ başta olmak üzere, partimize emek veren genel başkanlarımıza, partimizde görev alan yönetici ve üyelerimize, oylarıyla Partimizi ayakta tutan vatandaşlarımıza minnet ve saygılarımı sunuyorum. Bizlere emanet ettiğin eserlerini ilelebet yaşatacağız.

İhsan ESEL

İlçe Başkanı

Etiketler: , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ