Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BBP’den Öcalan’a telefon izni tepkisi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bilecik İl Başkanı Murat Önal, terör örgütü PKK’nın İmralı’da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan’a yıllar sonra telefon hakkı elde etmesine tepki göstererek “Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır” açıklamasında bulundu.

BBP’den Öcalan’a telefon izni tepkisi
07 Mayıs 2020 - 5:59

Konu hakkında yaptığı yazılı açıklama yapan Başkan Önal, “ ‘Öcalan’a 21 yıl sonra ailesiyle telefonla görüşme izni’ haberi düştü gündeme. Şimdi soruyoruz, bundan ne murat edilmektedir. Yerel seçim öncesi olduğu gibi Öcalan ailesine bir güç ve meşruiyet alanı mı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır. Adaletin kılıcı olan hakimlerimizce 20 yıl önce kalemi kırılan cani, bebek katili Öcalan önce yağlı urgandan kurtarıldı. Şimdi de normal hayata mı döndürülmeye çalışılıyor.

Alıştıra alıştıra, kurbağa haşlamasına mı tabi tutulacak bu millet. Cümle alem bilsin ki, bu necip Türk milleti bunu kabul etmez. Eğer ortada bir hesap varsa, herkes hesabını buna göre yapsın” ifadelerini kullandı.

“Askerlerimiz aynı kıbleye secde ettiğimiz kardeşlerimizi korumak için görev yapıyorlar”
Sokağa çıkmanın risk taşıdığı Covid-19 salgını sürecinde güvenlik güçlerine teşekkürlerini ileten ÖNAL, “Pandemiyle, onun sebep olduğu, sosyal ve ekonomik sıkıntılar başta olmak üzere olağanüstü şartlarla mücadele ederken, onlarca yıldır süregelen meselelerimizin yükünü de taşımaya devam ediyoruz.

Milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik terör saldırıları devam ediyor, şehitler veriyoruz. Yurdun her karış toprağında milletimizin güvenliğini sağlarlarken, Suriye ve Irak’ta, yani devlet otoritesinin olmadığı topraklarda çöreklenmiş terör örgütlerine karşı hem sınırlarımızı hem de aynı dili konuştuğumuz, aynı kıbleye secde ettiğimiz kardeşlerimizi korumak için, askerlerimiz görev yapıyorlar” dedi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı