Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Vatandaş resmen soyuluyor ! Ama bunun bir çözümü var !

Bozüyük Tüketiciler yapı kooperatifi başkanı Hasan Özkan ve kooperatif başkan yardımcısı Hayrettin Sabırlı, Bozüyük’te anormal artan konut fiyatlarına tepki olarak basın açıklaması düzenlediler. Vatandaşların artan konut fiyatları karşısında resmen soyulduğunu ve bu durum için çözüm önerilerinin olduğunu belirttiler.

Vatandaş resmen soyuluyor ! Ama bunun bir çözümü var !
21 Temmuz 2020 - 16:00

Sayın vatandaşlarımız. Bizler yoksulluk sınırında yaşayan tüketiciler olarak, ne devlete, ne bankalara, ne de TOKİ’ye esir olmayalım. Genel ihtiyacımız olan konut sahibi olmak için tek yolumuz kooperatifleşmektir. Başka türlü kapitalizmin çarkları içinde öğütülür, yok olur gideriz.

Bankalar konut faizlerini güya düşürdü, ama müteahhit ve ikinci el konut satıcıları, bu durumu fırsata çevirerek konut fiyatlarını katladılar. Vatandaşlar olarak tek yolumuz kooperatifleşmek olmalıdır. Ne bankalar, ne müteahhitlere, nede TOKİ’lere esir olmadan yüzde otuz daha ucuz, sağlam ve kaliteli konutlar yapabiliriz.

Konut kooperatiflerini 25-30 yıldır bitirmek için bankalarda, müteahhitlerde, TOKİ’lerde birlikte yüksek fiyatlarla konut üretip satarak rant elde etmek için birlik oldular.

VATANDAŞ OLARAK SOYULUYORUZ

Bu kötü gidişe dur demek için birkaç yıldır, tüketiciler olarak çıkış yolu aradık, sonunda bankalara, müteahhitlere ve TOKİ’ye esir olmamaya karar verdik. Amacımız rant piyasasına dur demek için bir konut kooperatifi kurduk. Kaliteli, düşük maliyetli, kentsel dönüşümden faydalanıp iskan raporlu konutlar üreterek, siz tüketici vatandaşlarımıza katkı sağlamak için bu yola çıktık. Olur diyene de, olmaz diyene de kapımız sonuna kadar açıktır, gelin görüşelim, birlikte çözüm üretelim.” dediler.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı