Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük’te fırsatçılar hem konut alacakları, hemde emlakçıları isyan ettirdi

Orta gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak, Cumhuriyet tarihinin en düşük konut kredisi oranlarının yürürlüğe girmesinin ardından, bazı fırsatçıların ev fiyatlarını yukarı çekmesi, hem konut alacak olan vatandaşlarımızı, hemde emlakçıları isyan ettirdi.

Bozüyük’te fırsatçılar hem konut alacakları, hemde emlakçıları isyan ettirdi
20 Temmuz 2020 - 9:36

Konu üzerinde açıklama yapan Bozüyük’te faaliyet gösteren Yılmaz Emlak bürosu sahibi Mustafa Yılmaz;
“Bozüyük’te konut fiyatlarının artmasından, biz emlakçıları ve ev almak isteyen orta gelirli vatandaşlarımızı isyan ettirdi. Bizim ilçemizde gelir düzeyi düşük olan vatandaşlarımızın yüzde 80’i fabrikada çalışanlar oluşturmaktadır.

Yaklaşık maaş durumu 3600 TL. geliri olan arkadaşlarımız ev sahibi olmak istediler, 30 000 – 40 000 peşinatı olan vatandaşlarımız ev hayali kurdular. Ama bunu bazı müteahhitler mi yoksa ev sahiplerimi bu durumu fırsatçılığa çevirdiler. Mayıs ayında 3+1 evin fiyatı 185.000 – 200 000 TL iken 250 000 – 300 000 TL olan fiyatlara çıktı.

Biz emlakçılar olarak bu artışlara isyan ettik, buradan şunu dile getirmek istiyorum; “Yine olan vatandaşa oldu”. Keşke faizler bu kadar düşmeseydide vatandaşlarımız bu kadar borçlanmasaydılar. Şunu merak etmeye başladık, 2021 yılında ödemeleri başlayan taksitler vatandaşlara çok zor günler geçirtecek. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı