Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

Yaz tatilinin büyük bir kısmını geride bırakan öğrenciler ve veliler, okulların açılacağı tarihe odaklandı. MEB 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini hazırlamıştı. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

HABER » EĞİTİM » Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? » Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019 16:42
Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?

Milyonlarca yeni -öğretim dönemine başlayacak olmanın heyecanını yaşarken; bir yandan da araştırmalarına girişti. Hem öğrenciler hem de veliler tatilin günlerinde “Okullar açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı?” sorularına internet üzerinden yanıt arıyor.

Milli Bakanlığı’nın (MEB) açıkladığı takvime göre 14 Haziran 2019 Cuma günü bir dönemi daha geride bırakan öğrenciler, 2019-2020 ve öğretim hayatına 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

YAZ TATİLİNE YENİ DÜZENLEME

Milli Bakanlığı’nın yaz tatili düzenlemesinden sonra öğrenciler 2019-2020 yaz tatili süresini de sorguluyor. Yapılan düzenleme ardından öğrencilerin yaz tatili süresi 13 hafta yerine 11 hafta olacak şekilde düzenlendi.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ