Faruk Şahin “Türkiye yüzyılı şehri bir kent olmalıdır Bozüyük” sloganı ile aday adaylığını resmi olarak açıkladı

31 Mart 2024’de gerçekleştirilecek yerel seçimlerine, daha önceden Bozüyük eski küçük sanayi sitesinden aday adaylığını bildiren Faruk Şahin, bu gün Bozüyük AK Parti ilçe başkanlığında yapılan toplantıda AK Parti Bozüyük Belediye Başkan aday adayı olduğunu resmi olarak açıkladı. Faruk Şahin'i aday adaylığı başvurusu sırasında Bozüyük ve Türkiye'nin bir çok yerinden gelen sevenleri, AK Parti Bozüyük İlçe Başkanlığı binasına gelerek kendisine destek verdi.

featured

AK Parti Bozüyük İlçe başkanlığında aday adaylığını açıklayan Faruk Şahin, “Tarihin, kültürün, sanatın ve istihdamın sürekli olarak yaşatıldığı, Türkiye yüzyılı şehri bir kent olmalı Bozüyük” sloganı ile belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu bildirdi. Benim gibi Bozüyük sevdalısı olan aday adayı arkadaşlarım var. Onlara da başarılar diliyorum diyen Faruk Şahin yaptığı açıklamada şunları belirtti;

Bozüyük’ün en büyük sıkıntısının şehri ikiye bölen demir yolunun yarattığı trafik sıkıntısı olduğunu söyleyen Faruk Şahin, Belediye Başkanlığı sırasında ilk önceliğinin bu olduğunu ve çözüme kavuşturulacağını bildirdi.

Bozüyük küçük sanayi sitesinin büyük sorunları olduğunu söyleyen Faruk Şahin, “Bozüyük artık bu derme, çatma Küçük sanayi sitesinden kurtulup, daha iyi, daha modern bir küçük sanayi sitesine kavuşturulmalıdır” dedi. “İçinde sağlık ocağından, kafeteryasına, Bankamatiklerinden, yangın söndürme sistemlerine kadar düşünülmüş, daha modern ve çağdaş, daha büyük, daha çok dükkanın bulunduğu bir küçük sanayi sitesini Bozüyük’e kazandıracağını” söyleyen Faruk Şahin “Bozüyük en iyisini hak ediyor ve ben Bozüyük’ü hak ettiği yere getirmek için de, elimden gelen her türlü çabayı sarf edeceğim. Bunun yanında küçük kobiler’in de desteklenmesini sağlayacağım “ dedi.

Bozüyük’te faaliyet gösteren kokoreççi esnaflarının sorunlarını ve taleplerini dinlediğini bahseden Faruk Şahin, bunun içinde de çözüm önerileri olduğunu basın ve katılımcılar ile paylaştı. Bozüyük kokoreç’ini Türkiye’ye tanıtma vaktinin geldiğini söyleyen Şahin, yol boyu lezzetleri tarzında, hem ilçemize, hem de çevre yolundan geçen araç yolcularına hizmet verebilecek büyük bir tesis kuracağından da bahsetti.

Bozüyük’ün “yalnızlıklar şehri” olmaktan çıkartılıp, insanların hoşça vakit geçirebilecekleri, tarihi, kültürümüzü, sanatı yaşayabilecekleri, eğlence merkezimizde aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri, içinde cafeler, restaurantlar, yüzme havuzu, buz pateni, kay kay pistleri, bowling salonu, lunapark ve miniatürk benzeri tema parkları ve sinema salonlarının bulunduğu tesisleri kurarak Bozüyük halkımızın, özellikle gençlerimizin, eğlenmek için farklı şehirlere gitmesine gerek kalmayacağını, tersine diğer şehirlerden Bozüyük’ümüze eğlenmek için çocukları ile birlikte bir çok ailenin geleceğini, bunun da Bozüyük’te yeni bir istihdamın yaratılacağını söyledi.

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!