Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

EZAN VE BAYRAK DÜŞMANLARI İTTİFAK YAPTILAR

Bozüyük AK Parti İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Taksim’de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü’nde ezanın ıslıklanmasına tepki gösterdi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » EZAN VE BAYRAK DÜŞMANLARI İTTİFAK YAPTILAR » Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019 21:01
EZAN VE BAYRAK DÜŞMANLARI İTTİFAK YAPTILAR

Bozüyük Haber Ajansı – İlçe Başkanı Ersoy tepkisini ile dile getirirken “Taksim’de ve HDP’nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup, ezana ıslıklarla, sloganlarla, Müslümanları dehşete düşüren görüntülerle terbiyesizlik ettiler” dedi.

8 Mart nedeniyle İstiklal Caddesi’nde bir araya gelen kadın gruplarının yürüyüşü esnasında yürüyüşe katılan kadınların ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başlaması yurdun her köşesinde tepkilere neden oluyor. Konu hakkında ’ndan yapılan basın açıklamasın da Ezan ve bayrak düşmanlarının ittifak yaptığına dikkat çekilerek “ ve HDP’nin öncülüğünde Taksim’de meydana gelen grup ıslıklarla ezana terbiyesizlik etti.

Maalesef bayrağa ve ezana tahammülü olmayanların birlikte hareket ettiği bir dönemdeyiz. Bunların tek ittifakı ezan-bayrak düşmanlığı ittifakıdır. Emin olun bunlar hiç İstiklal Marşı okumamıştır. Ezana sahip çıkmayanlar, korkarım ki yarın öbür gün düşman kapıya dayandığında tıpkı 15 Temmuz’u alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar. Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak namus borcumuzdur.

Bu mesele meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Onun için bu ezan ve bayrak düşmanları ile sonuna kadar mücadele edeceğiz. Halkı provoke etmek amaçlı bunu gerçekleştirenler derhal büyük çoğunluğu Müslüman olan halkından ve tüm dünya Müslümanlarından özür dilemeli ya da haklarında halkı, kin, nefret ve düşmanlığa sevk etmekten gerekli yasal işlemler mutlaka yapılmalıdır. Çünkü bin yıldan uzun süredir İslam’ın bayraktarlığını yapan bir ülkede ezan sesini protesto etmek cüretini göstermek ülke insanına ve tüm dünya Müslümanlarına yapılan bir saygısızlıktır. Ezan sesi üzerinden yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ