Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Erikli Tabiat Parkı hak ettiği değere sonunda kavuşacak

Bozüyük’te 2018 yılında ‘Tabiat Parkı’ olarak onaylanan Erikli Tabiat Parkı için çalışmalar, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı’nın girişimleri ile başlatıldı.

HABER » BOZÜYÜK » Erikli Tabiat Parkı hak ettiği değere sonunda kavuşacak » Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021 16:46
Erikli Tabiat Parkı hak ettiği değere sonunda kavuşacak

Milletvekili Selim Yağcı, ilçesinde Köşkü’nün de yer aldığı Erikli Tabiat Parkı’nın yeniden düzenlenmesi için ihalenin yapıldığını aracılığı ile duyurdu.

Selim Yağcı, sosyal medyada yaptığı açıklamada, bölgenin 2018 yılında tabiat parkı olarak onaylandığını anımsattı. Bu alanın yeniden düzenlenerek halkın hizmetine sunulması için 5,5 milyon lira tutarındaki ihalenin yapılıp yer teslim sözleşmesi imzalandığını belirten Yağcı, “İnşallah 19 Eylül 2022 tarihinde iş bitirilecektir.

Köşkü ve Erikli Tabiat Parkı Bilecik’imize, Bozüyük’ümüze, hemşehrilerimize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız ve Tarım Bakanımız olmak üzere emeği geçen ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan projenin, Köşkü’nün restorasyonu, doğa merkezi, hizmet evi, mescit gibi mevcut yapıların tadilatı, sıhhi tesis, tuvalet, bebek bakımı, foseptik, çadırlı kamp alanı, giriş kontrol ünitesi, yağmur barınağı, seyir terası, büfe ve çevre düzeni alanının yeniden tesis edilmesi, ve su gibi altyapı çalışmalarını içerdiğini bildirdi.

Etiketler: , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ