Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Muratdere Köy halkı ormanlarının Tabiat parkı olmasını istiyor

Bilecik ilinin Bozüyük ilçesine bağlı Muratdere Köy hakı Muratdere ormanlarının kısmi olarak Doğal Tabiat Parkı olması için imza topladılar. Doğa Koruma ve Milli Parklar bölge müdürlüğüne verilmek üzere toplanan imzalar için Muratdere köy muhtarı Bedri Göz yaptığı açıklamada şunları söyledi;

HABER » BOZÜYÜKTARIM » Muratdere Köy halkı ormanlarının Tabiat parkı olmasını istiyor » Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020 21:28
Muratdere Köy halkı ormanlarının Tabiat parkı olmasını istiyor

Muratdere ormanlarımız İsviçre’deki doğal güzelliklerle yarışacak cinste Allah vergisi, tabiat güzelliklerimiz ile doludur. Bölgemizdeki bu ormanlarımız niçin ve dünyada örnek olabilecek doğal, tabiat parkı olmasın. Köylülerimiz ile birlikte aldığımız karar doğrultusunda Muratdere ormanlarımızı kısmi olarak Tabiat Parkı yapılması için kendi içimizde imza toplamaya başladık. Civar köylerimiz ile birlikte ilçemiz halkındanda bizlere destek olmasını istiyoruz. Özellikle her zaman yanımızda olan Sivil Toplum kuruluşlarınıda yanımızda olup, bizlere güç vermesini istiyoruz.

Muratdere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı Barış Kahraman yaptığı açıklamada; Bölgenin en verimli ormanlarına sahibiz. Muhtarımın dediği gibi niçin biz buraları ve dünyaya tanıtmayalım, niçin doğa ve sağlık turizimine kazandırmayalım. Tüm kamuoyunun mücadelemize destek vermelerini bekliyoruz.

İmza toplama işlemi, ve kurallarına uygun şekilde düzenlendi. Ertuğrul Gazi başkanı Cemalettin Ateş, Taşeron işçileri başkanı Hasan Özkan ve Hakları başkanı Hayrettin Sabırlı, , imza toplanırken köy halkını yalnız bırakmayarak, “her zaman yanınızdayız” diyerek destek verdiler.

Avast

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ