Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Türk ordusuna hakaret eden CHP’li milletvekiline, Hüsnü Ersoy’dan sert cevap

Bozüyük Ak Parti ilçe başkanı Hüsnü Ersoy, parti binasında yaptığı basın açıklamasında CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın “Türk Ordusu satılmış” ifadelerine çok sert cevap verdi. Aynı zamanda tarihten de örnek veren Ersoy, “1944 yılında Türkiye’ye sığınan 146 Azeri’liyi Ruslara veren ve katline seyirci kalan sizler değil miydiniz ?” dedi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Türk ordusuna hakaret eden CHP’li milletvekiline, Hüsnü Ersoy’dan sert cevap » Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020 17:33
Türk ordusuna hakaret eden CHP’li milletvekiline, Hüsnü Ersoy’dan sert cevap

yaptığı açıklamada şunları ifade etti;
bu kritik dönemeçleri geçerken ihtiyacı olan en büyük güç, tabi ki içeride topyekun birlik beraberlik, ülke menfaatleri etrafında birleşmektir. Cumhuriyeti Devleti her türlü krizle ve zorlukla mücadele edecek kudret ve kararlılığa zaten sahiptir.

ÇİRKİN İFADEN SANA YAKIŞIR

kamuoyunun birleştiği ve fedakârca savunduğu milli meseleler karşısında bile ne yazık ki “ana muhalefet” yine muhalefetinden geri durmamaktadır. Bir çıkıp, tarihi şan ve şerefle dolu ordumuza dil uzatma küstahlığını gösterebilmektedir. Buradan Milletvekiline seslenmek istiyoruz “Türk Milleti Ordusu Olan Bir Millet Değildir, Milleti Ordu Olan Bir Millettir” dolayısıyla o çirkin ifaden ancak sana yakışır, senin niteliğindir…

AŞAĞILIK İFADEYİ SANA İADE EDİYORUZ

Tarihinde Milletiyle bütünleşmiş böyle bir ordu yoktur. Bu milletvekiline hatırlatmak isteriz 1944 yılında ’ye sığınan 146 Azeri Türk kardeşimizi, BORALTAN KÖPRÜSÜN’DE Ruslara geri iade eden ve hemen orada Ruslar tarafından katline seyirci kalan sizler değil miydiniz? Bugün Can Azerbaycan’ın yanında, Ermenileri adeta darmadağın eden “TÜRK ORDUSU” mu senin kastettiğin ordu? Senin bu ifadeni kınıyor ve sarfettiğin bu aşağılık ifadeyi sana iade ediyoruz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ