Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Söğüt altın madeni nerede? Söğüt projesi nedir?

Söğüt Altın Madeni Projesi hakkında paylaşılan son dakika gelişmeleri, vatandaşların dikkatini oldukça çekti ve gündem konusu oldu. Peki, Söğüt altın madeni nerede? Türkiye’de altın mı bulundu? Söğüt projesi nedir? Türkiye’de altın mı bulundu? Türkiye altın madenleri nerede?

HABER » BÖLGE » Söğüt altın madeni nerede? Söğüt projesi nedir? » Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020 0:24
Söğüt altın madeni nerede? Söğüt projesi nedir?

(Facebook hesabımız işine gelmeyenlerin yoğun şikayetleri üzerine kapatıldı. Bizler paylaşım yapamıyoruz. Bu lütfen facebook’ta paylaşınızı rica ediyoruz ! )
Gübretaş, Bilecik’te bulunan Altın Madeni Projesi’ni oluşturan Akbaştepe ve Korudanlık yataklarının birleştirilmiş maden rezervlerinin 1,92 milyon ons altın ve 152 bin ons gümüş değerine yükseldiğini açıkladı.

Gübretaş, Jorc standartlarına göre maden kaynağı ve cevher rezervini güncelleyerek, altın madeni projesinin potansiyelini teyit etti.

TÜRKİYE’DE ALTIN MADENİ Mİ BULUNDU?

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Altın Madeni Projesi’ni oluşturan Akbaştepe ve Korudanlık maden yataklarının birleştirilmiş maden rezervleri çalışması sonucunda da 1,92 milyon ons altın ve 152 bin ons gümüş değerine yükseldiğine dair açıklama yapıldı.

Gübretaş, Jorc standartlarına göre maden kaynağı ve cevher rezervini güncelleyerek, altın madeni projesinin potansiyelini teyit etti.Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Altın Madeni Projesi’ni oluşturan Akbaştepe ve Korudanlık maden yataklarının birleştirilmiş maden rezervleri çalışması sonucunda da 1,92 milyon ons altın ve 152 bin ons gümüş değerine yükseldi.

PROJESİ NEDİR?

projesi ilinin yaklaşık olarak 100 km. kuzeybatısında bulunmaktadır. sahasında arama-geliştirme çalışmaları yapılan 4 adet cevherleşme bölgesi vardır. Bunlar Akbaştepe, Korudanlık, Hayriye ve Yolocak sahalarıdır.

projesinde cevher zenginleştirme test çalışmaları yurtiçi ve yurtdışı laboratuvarlarda devam etmektedir. Bu test çalışmaları tamamlandıktan sonra ön fizibilite çalışmalarına geçilerek rezerv hesaplamaları yapılacaktır. Geliştirme çalışmaları hali hazırda Akbaştepe ve Korudanlık sahaları için yapılmaktadır. Akbaştepe sülfidasyona bağlı bir cevher damarı iken, Korudanlık tamamı oksidasyona bağlı bir cevher damarıdır.

İŞLETME RUHSATI ŞUBAT 2023’E KADAR GEÇERLİ

Açıklamada sıklaştırma ve yayılma sondajları ile maden rezervinin önemli ölçülerde artırılması fırsatı bulunduğu belirtildi. Açıklamaya göre maden rezervleri için tanımlanan 15 yıllık maden ömrü ile önerilen 0,72 milyon ton/yıl birleştirilmiş cevher işleme kapasitesi bulunuyor. Şirket temmuz ayında yaptığı açıklamayla söz konusu maden sahasını Koza Altın’dan aldığını belirtmişti. Bu maden sahasıyla ilgili işletme ruhsatının Şubat 2023 tarihine kadar geçerliliği bulunuyor.

ALTIN MADENİ NEREDE?

projesi ilinin yaklaşık olarak 100 km. kuzeybatısında bulunmaktadır. sahasında arama-geliştirme çalışmaları yapılan 4 adet cevherleşme bölgesi vardır. Bunlar Akbaştepe, Korudanlık, Hayriye ve Yolocak sahalarıdır.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ