Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Sığırcık kuşu ile olan dostlukları görenleri kıskandırıyor

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yaşayan Sibel Baltacı, bir yıl önce evlerinin önünde bulduğu, ölmek üzere olan daha tüyleri bile çıkmamış sığırcık yavrusunu evlerinde bakarak büyüttü. Artık evlerinin bir parçası olan sığırcık kuşuna Aşkım ismini verdi.

Sığırcık kuşu ile olan dostlukları görenleri kıskandırıyor
15 Ağustos 2020 - 16:44

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Yeşilkent mahallesinde yaşayan Sibel Baltacı, bir yıl önce, daha tüyleri bile çıkmamış, ölmekte olan sığırcık yavrusunu evlerinin önünde bulduklarını ve hemen eve götürüp, marketten aldığı mamayla doldurduğu şırınga ile yavru kuşu beslediğini belirtti.

Aradan geçen bir kaç ay sonra kuşun uçmaya başladığı zaman doğaya salmak istediklerini, doğaya saldıkları zamanda bir şekilde kuşun evlerine geri döndüğünü ve balkonlarına konarak kendisini beklediğini söyledi.

Doğaya saldığımız her denememizde bir şekilde evimize geri dönüp balkona konarak bizi beklediğini gördük. Artık evimizin bir parçası ve neşesi olan sığırcık kuşuna Aşkım ismini verdik. Onsuz bir günümüz bile geçmiyor, ona çok alıştık. Aşkım’ın en büyük eğlencesi avucumuzun içinde lavaboda musluk altında duş almak, ona çok iyi bakıyoruz” dedi. Sığırcık kuşu Aşkım ile Sibel hanımın olan arkadaşlığı ise görenleri adeta kıskandırıyor.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı