Selim Yağcı “Bilecik Belediyesinin ihale işlemi, usule ve hukuka uygun değildir” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değerli Hemşehrilerim; Bilecik Belediyesi yönetimi seçilmelerinden bir yıl geçtikten sonra; milli,tarihsel ve manevi değerlerimizi tahrip eylemlerinden kafasını kaldırıp şehire bakmaya karar verdi herhalde ama; bu defa da hem baktığı yer,hem yaptığı iş,hem de usulü yanlış üzerinde iyi çalışılmamış sadece birilerine para kazandırmak için yapıldığı anlaşılan bir iş görüntüsü var.

Öncelikle Belediyecilikte alt yapı çok önemli ve yapılması gereken bir iş ama iyi bir şekilde yapılmazsa sorunu ortadan kaldırmaz geleceğin en büyük sorunu olur.

Bilecik her geçen gün büyüyor bu büyümenin gerektirdiği alt yapı yatırımlarıda yapılması gerekir.Ancak Bilecik Belediyesinin şu anda yaptığı gibi yapılmamalı tabiki.

Öncelikle altyapı çalışması başladıkları yer Çarşı merkezinde şadırvanın olduğu bölge; Belediye başkanlığım dönemimde burada alt yapı çalışması yapılmış olup hem de 100 yıl ömrü olan koruge borular kullanılmış olup, ezilen kırılan yerleri değiştirilmeye müsait bir malzeme olarak yapılmıştır. Sanki daha önce hiç yapılmamış gibi daha 10 yıl geçmiş yeni yapılan bir alt yapıyı söküp yerine artık tercih edilmeyen kırıldığında tamir edilmeyen eski künt sistemine geçilmesi maalesef Bilecik’in parasını ve hemşehrimizin hakkını gereksiz heba etmektir.Ayrıca söz konusu bölgede biz o alt yapıyı yaptıktan sonra su baskını da hiç olmamıştır.

Yine sayın Belediye başkanının bu alt yapı çalışmalarına ait ihale 3 defa iptal edilmesine rağmen usule aykırı bir şekilde fen işleri müdürünü ve İlgili başkan yardımcısını karşı çıktıkları için değiştirerek Korona Virüs olayını konuyla ilgili olmamasına rağmen acil işlerden gösterip kanuna karşı hile yoluyla ihale yasası 21/b maddesine sokarak pazarlık usulü her zaman ihaleleri verdikleri il dışından gelen bir Şirkete verilmiştir. İhale işlemi usule ve hukuka uygun değildir.Korona virüs salgını yağmur hattı çalışmasını acil hale getirecek nitelikte bir sebep değildir.Bu konuya ilişkin ilgili makamları göreve davet ediyorum.

Değerli Hemşehrilerim, bizler demokrasiye inanan ve milletimizi verdiği kararı baş tacı yapan bir düşüncenin mensubuyuz. Ancak halkımızın oylarıyla seçilmiş olanlarda halkımızın menfaatlerini korumak zorundadır, yoksa birilerine para kazandırmak için 3 ihaleyi iptal edip kanuna karşı hile yoluyla yapılmış olan yeni hattı sökerek birilerine peşkeş çekmemelidir.

Ayrıca bu hattın suyunun Şeyh Edebali türbesinin bulunduğu bölgeye verileceğini duydum. Biliyorsunuz o bölgenin büyük kısmı dolgu toprak, ayrıca karşı mezarlık tarafında heyelan riski var, bunlara dikkat edilerek kontrollü ve güvenlikli vermek gerekir yoksa bölgede ileride telafisi imkansız hasarlara yol açabilir. Ama sayın Başkanın diğer yaptığımız ve ceddimizi hatırlatan eserlerimize yaptığı yıpratma ve yok etme işlemleri gibi bu yöntemle yılda bir milyon üzerinde insanın ziyaret ettiği Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini yok etme düşüncesi varsa onu bilemem!!!

Ayrıca alt yapı çalışması şehir içinde başlamadan önce şehrin ana kanalizasyon hattı mezarlık bölgesinde patlamış ve adeta orada yatan geçmişimiz üzerine akar gibi akarken bölgeyi kirletirken orayı yapmayıp sorun olmayan noktadan başlanmasının takdirlerini de saygıdeğer hemşehrilerime bırakıyorum.

Değerli Hemşehrilerim şehrimizin kaynakları sınırlı bunun önceliklerinin iyi belirlenip daha etkili ve verimli kullanılması gerektiği kanaatindeyim.Bizim görevimiz 15 yıllık bir belediye başkanı ve bugün milletvekili olarak doğrular ve yanlışları hemşehrilerimize göstermektir.Takdir sizlerin,tedbir yöneticilerindir.
Selam sevgi saygılarımla…
Selim YAĞCI
Bilecik Milletvekili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!