Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Rotary ve Rotaract Kulübleri Meme kanseri ve çocuk felcine karşı fakındalık oluşturdular

Bozüyük, Eskişehir, Anadolu, Yazılıkaya, Yunusemre, Gordion, Rotary ve Rotaract kulüplerinin ortaklaşa düzenledikleri meme kanseri ve çocuk felcine karşı farkındalık etkinliği yaratmak için, Cemalettin Köklü parkı ve Kapalı pazar önünde stand açtılar. Rotary ve Rotaract kulüpleri tarafından bastırılan broşürlerin dağıtıldığı standlarda, ayrıca vatandaşlara pembe maske verildi.

Rotary ve Rotaract Kulübleri Meme kanseri ve çocuk felcine karşı fakındalık oluşturdular
24 Ekim 2020 - 14:53

Konu ile ilgili yaptıkları açıklamada; “Rotary 1905 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Bizler her yıl Ekim ayında tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de meme kanserine dikkatleri çekmek, farkındalık yapmak ve Dünyada çocuk felcine son vermek için çalışmalar yapıyoruz. Neredeyse çocuk felcini bitirdik, çok az kaldı diye düşünüyoruz. Sizlerde destek verirseniz meme kanserinde farkındalığı yaratacağız, çocuk felcini de hep birlikte bitireceğiz.”

Meme kanseri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Her sekiz kadından birinin hayatının belirli zamanlarında meme kanserine yakalanacağına bildirilmektedir. Meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntem erken teşhistir. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse % 96’ya kadar varan oranlarda, kişi yaşam şansına sahip olur. Bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de 2004 yılından itibaren 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı eğitim ve taramalarla değerlendirmektedir.

Windows 7 Enterprise

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı