Rotary ve Rotaract Kulübleri Meme kanseri ve çocuk felcine karşı fakındalık oluşturdular « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Rotary ve Rotaract Kulübleri Meme kanseri ve çocuk felcine karşı fakındalık oluşturdular

Bozüyük, Eskişehir, Anadolu, Yazılıkaya, Yunusemre, Gordion, Rotary ve Rotaract kulüplerinin ortaklaşa düzenledikleri meme kanseri ve çocuk felcine karşı farkındalık etkinliği yaratmak için, Cemalettin Köklü parkı ve Kapalı pazar önünde stand açtılar. Rotary ve Rotaract kulüpleri tarafından bastırılan broşürlerin dağıtıldığı standlarda, ayrıca vatandaşlara pembe maske verildi.

HABER » BOZÜYÜK » Rotary ve Rotaract Kulübleri Meme kanseri ve çocuk felcine karşı fakındalık oluşturdular » Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020 14:53
Rotary ve Rotaract Kulübleri Meme kanseri ve çocuk felcine karşı fakındalık oluşturdular

Konu ile ilgili yaptıkları açıklamada; “ 1905 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Bizler her yıl Ekim ayında tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de meme kanserine dikkatleri çekmek, yapmak Dünyada çocuk felcine son vermek için çalışmalar yapıyoruz. Neredeyse çocuk felcini bitirdik, çok az kaldı diye düşünüyoruz. Sizlerde destek verirseniz meme kanserinde farkındalığı yaratacağız, çocuk felcini de hep birlikte bitireceğiz.”

, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Her sekiz kadından birinin hayatının belirli zamanlarında meme kanserine yakalanacağına bildirilmektedir. Meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntem erken teşhistir. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse % 96’ya kadar varan oranlarda, kişi yaşam şansına sahip olur. Bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de 2004 yılından itibaren 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı eğitim ve taramalarla değerlendirmektedir.

Windows 7 Enterprise

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber