Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin AKP’ye katıldı

AKP’li belediye başkanının özel kalemiyken mobbinge maruz kaldığı gerekçesiyle işinden ayrılan Zekiye Tekin 31 Mart’ta bağımsız girdiği seçimlerde belediye başkanı seçildi. Tekin, yeniden AKP’ye döndü. Kaynak: Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin AKP’ye katıldı

HABER » BÖLGE » Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin AKP’ye katıldı » Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020 21:16
Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin AKP’ye katıldı

Zekiye Tekin, Bilecik Başkanı Muzaffer Yalçın’ın özel kalemi olarak çalıştığı sırada mobbinge maruz kalmıştı.Başkan Yalçın’ın “ meclis üyesinin kızı ile çalışmak istiyorum, seni AK Masa’ya alacağız” sözleri üzerine 15 yıllık görevinden istifa etmişti.

31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için AKP’ye aday adaylığı başvurusu yaptı. Parti tarafından aday gösterilmeyen Tekin, bu kez bağımsız olarak adaylık başvurusunda bulundu. 600 oy farkla başkanlığını kazanan Tekin, aynı zamanda ’nin de ilk kadın başkanı oldu.

AKP’YE KATILDI

Başkanı ’in AKP Grup Toplantısı’nda bugün partiye katıldığı açıklandı. Tekin’in Bağımsız Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Genel Merkezi’nin davetini halkıyla istişare ederek değerlendirdi ve bugün TBMM de yapılan Genel Kurulu’nda T.C. Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı tarafından rozeti takılarak resmen Ak Parti Belediye Başkanı unvanını aldı.

Etiketler: , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ