Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

“OFF-ROAD” YARIŞLARINA İLGİ BÜYÜKTÜ

Bozüyük Belediyesi’nin destekleri ile Kız Gibi Off-Road Derneği tarafından düzenlenen Off-Road yarışları zorlu mücadelelere sahne olurken izleyicilere de heyecanlı anlar yaşattı.

HABER » BOZÜYÜK » “OFF-ROAD” YARIŞLARINA İLGİ BÜYÜKTÜ » Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019 18:13
“OFF-ROAD” YARIŞLARINA İLGİ BÜYÜKTÜ

ilçemizde ilk kez düzenlenen Off-Road yarışları, kamp ve şenlik etkinliğine ev sahipliği yaptı. Dodurga yolu üzerinde Bozüyük Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan Off-Road parkurunda 38 aracın start aldığı etkinlik park alanına ise 150 araçlık katılım sağlandı.

Off-Road yarışlarının sonunda sporcular kupalarını Bozüyük Mehmet Talat ’nun elinden aldılar. Zonguldak, Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Düzce ve Bilecik gibi ülkenin çeşitli yerlerinden Cumartesi gününden itibaren gelmeye başlayan Off-Road tutkunları gece kurdukları kampta şenlik ateşi ile eğlenerek stres attı ve ertesi gün yapacakları yarışlar için moral depoladı.

Tüm çevre düzenlemelerinin Bozüyük ’nce yapıldığı etkinlikte Pazar günü saat 11:00 sularında Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık’ın başlama komutu ile start alan yarışlar gün boyu devam ederek Bozüyük’lülere keyifli anlar yaşattı.

4 bayan sürücünün de başarı ile mücadele ettiği yarışlarda Bozüyüklü off-road tutkunları da başarılı skorlar elde etti. Yarışlarda Barış Bülbül, Yaşar Emre Ayaz, Göksel Aydın, Kemal Turhal ve Duygu Bayraktar Aydın olmak üzere ilçemizden 5 pilot yarıştı. S1 erkekler klasmanının 2.si Barış Bülbül, S2 klasmanı 3.’sü Yaşar Emre Ayaz ve Duygu Bayraktar Aydın’da bayanlar S2 klasmanı ikincisi oldu.

Zaman zaman araçların devrildiği talihsiz kazalarında yaşandığı yarışların sonunda dereceye giren başarılı sporculara kupalarını Mehmet Talat verdi. Öncelikle tüm yarışmacıları ve izleyenleri selamlayan Başkan programda emeği geçen herkese teşekkür etti. “Güzel bir etkinlik olduğuna inanıyorum. İnşallah bu programı önümüzdeki yıllarda daha iyi organize olarak daha güzel bir şekilde tekrarlarız” diyen Başkan yarışlarda derece alan tüm sporcuları tebrik ederek kupalarını takdim etti.

Daha sonra başta Mehmet Talat olmak üzere programa katkı sağlayan firmalara plaket takdiminde bulunuldu. Yoğun katılımlı, güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Kız Gibi Off-Road ve tüm yarışçılar kendilerine bu imkânı sağlayan Mehmet Talat ’na ve Bozüyük ’ne teşekkür ettiler. Programda ayrıca Başkan Bakkalcıoğlu kendisi için yapılan tek araçlık özel Off-Road gösterisini ilgi ile izledi.

Hem çetin şartlarda zor engeller ile kıyasıya mücadele içeren zorlu bir motor sporu olarak, hem de, neşeli kamplar ve gezilerle, çok farklı ilgi alanlarına hitap eden Off-Road Bozüyüklülere de farklı bir hafta sonu heyecanı yaşattı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ