Muratdere Köyü Bal Ormanı tesisi ile arıcılıkta kaliteyi getirecek « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Muratdere Köyü Bal Ormanı tesisi ile arıcılıkta kaliteyi getirecek

HABER » BOZÜYÜKTARIM » Muratdere Köyü Bal Ormanı tesisi ile arıcılıkta kaliteyi getirecek » Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020 15:20
Muratdere Köyü Bal Ormanı tesisi ile arıcılıkta kaliteyi getirecek

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Bilecik ili Bozüyük ilçesine bağlı Muratdere köyünde yapılacak olan “Bal Ormanı Tesisi” projesini 2021 yılı bütçesine aldı.

Muratdere tarımsal kalkınma kooperatifi başkanı konu üzerinde yaptığı açıklamada; “Muratdere köyümüzde Sivriçal mevkiinde “ ormanı ” yapılması için Orman İşletme Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduk. Bozüyük Orman İşletme Müdürlüğü talebimizi Bursa Orman Bölge Müdürlüğüne iletti 2021 bütçesine alındı. 2021 yılında ki çalışmalarda Sivriçal mevkiindeki sahada ağaç çeşitlendirmesi , bölgemizde arcılık ve bal üretimi desteklenmiş olacak” dedi.

BAL ORMANI NEDİR?

faaliyetine uygun olarak, arılar için nektar ve polen kaynağı olan ağaç, otsu ve çalı formundaki bitkilerin ekilerek arıcılık çalışmalarına uygun yapı ve birimlerin oluşturulduğu belirli alanlardır.

HABERİN VİDEOSU: (Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın)

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber