Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Manisa’daki 5,4 lük deprem Bozüyük’tede hissedildi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Bozüyük’de de hissedildi.

HABER » BOZÜYÜK » Manisa’daki 5,4 lük deprem Bozüyük’tede hissedildi » Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020 5:53
Manisa’daki 5,4 lük deprem Bozüyük’tede hissedildi

AFAD’ın verilerine göre saat 22.22’de Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Şiddetli deprem ’tede de hissedildi. Merkez üssü Manisa olan deprem İzmir, Afyonkarahisar, Kütahya, Aydın, Bursa, Denizli, Uşak ve İstanbul’da da hissedildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre ise saat 22.22’de merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem yerin 8.5 kilometre derinliğinde kaydedildi.

AFAD’ın Twitter hesabından Manisa’daki depreme ilişkin açıklama yapıldı.
Açıklamada, “Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla can kaybı ve yaralanmanın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Akhisar Başkanı Besim Dutlulu, merkez üssü Musalar olan 5,4 büyüklüğündeki depremde şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı gözükmediğini belirterek, “Yıkılmış bina gelmedi. Merkez üssü olan Musalar ne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.