Bozüyük'ü zehirleyeceklerdi. Sahte içki operasyonu | Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Bozüyük’ü zehirleyeceklerdi. Sahte içki operasyonu

Bilecik ve Bozüyük’te gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli markalarda 102 şişe sahte ve kaçak içki ele geçirildi.

ANA SAYFA » ASAYİŞBOZÜYÜK » Bozüyük’ü zehirleyeceklerdi. Sahte içki operasyonu Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019 23:07
Bozüyük’ü zehirleyeceklerdi. Sahte içki operasyonu

Operasyonlar neticesinde 3 şahıs gözaltına alınarak haklarında yasal işlem başlatıldı.İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla piyasaya sahte ve kaçak içki sürmeye çalışan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

Bilecik ve Bozüyük’te gerçekleştirilen 2 ayrı operasyon sonucunda, il merkezinde 40, Bozüyük’te ise 62 şişe sahte ve kaçak içki ele geçirildi.Gözaltına alınan 3 şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.Yasal olmayan yöntemlerle üretilen alkol içerikli sahte içkilerin yapımında kullanılan metil alkol nedeniyle zehirlenme, görme bulanıklığı ile devam eden süreç körlük ve ölümle sonuçlanabiliyor.

Başlıca belirtileri arasında, bilinç bulanıklığı, denge ve hareket bozukluğu, baş ağrısı, bulantı, kusma, şiddetli karın ağrısı, sırt, kol ve bacaklarda ağrı, görme bozukluğu ve daha sonra körlük bulunurken, tedavi edilmediği takdirde metabolik asidoz, koma ve solunum durması sonucu ölüm meydana geliyor.

FACEBOOK HESABINIZ İLE HABERE YORUM YAPABİLİRSİNİZ
TARİH KURDU-
ENTERESAN HABERLER
NASIL YAPILIR
YAZARLARIMIZ
error: