BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK

Bozüyük Belediyesi öncü projelerine bir yenisini daha ekleyerek ilçe genelinde tarihi dokusu olan evleri ilçeye kazandırmak ve tarihi yeniden canlandırmak amacı ile yeni bir projeye daha imza attı.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK » Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019 23:17
BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK

Başkanı Fatih Bakıcı’nın göreve geldikten sonra, atıl vaziyette bulunan, edilerek Bozüyük’e kazandırılan hali hazırda Bozüyük Şehir Müzesi olarak kullanılan Albay İbrahim Çolak Köşkü yerli ve yabancı birçok otoriteden tam not alarak takdir topluyor ve her gün pek çok vatandaş tarafından ziyaret ediliyor.

Bu kapsamda Bozüyük evlerini canlandırmak ve ilçeye kazandırmak amacı ile ilçe genelinde tarihi dokusu olan evler ekipleri tarafından tespit edildi. Tespiti yapılan bu evlerle ilgili ilçenin tarihi dokusunu tekrar kazandırmak ve genç kuşaklara aktarabilmek amacı ile önemli bir projenin daha çalışmaları başlatılmış oldu.

Kapsamlı çalışmalar tamamlandıktan sonra diğer kurumlar ve Valilikle işbirliği yapılarak restorasyon çalışmalarının hızla başlaması hedefleniyor.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber