Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK

Bozüyük Belediyesi öncü projelerine bir yenisini daha ekleyerek ilçe genelinde tarihi dokusu olan evleri ilçeye kazandırmak ve tarihi yeniden canlandırmak amacı ile yeni bir projeye daha imza attı.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK » Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019 23:17
BOZÜYÜK’TE TARİHİ EVLER RESTORE EDİLEREK İLÇEYE YENİDEN KAZANDIRILACAK

Bozüyük ’nın göreve geldikten sonra, atıl vaziyette bulunan, restore edilerek ’e kazandırılan ve hali hazırda Şehir Müzesi olarak kullanılan Albay İbrahim Çolak Köşkü yerli ve yabancı birçok otoriteden tam not alarak takdir topluyor ve her gün pek çok vatandaş tarafından ediliyor.

Bu kapsamda tarihi evlerini canlandırmak ve ilçeye kazandırmak amacı ile ilçe genelinde tarihi dokusu olan evler ekipleri tarafından tespit edildi. Tespiti yapılan bu evlerle ilgili ilçenin tarihi dokusunu tekrar kazandırmak ve genç kuşaklara aktarabilmek amacı ile önemli bir projenin daha çalışmaları başlatılmış oldu.

Kapsamlı çalışmalar tamamlandıktan sonra diğer kurumlar ve Valilikle işbirliği yapılarak restorasyon çalışmalarının hızla başlaması hedefleniyor.

Etiketler: , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ