Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK TE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın Çarşı Mahalle’nin yenilenmesi, gelişmesi ve modernleşmesi amacı ile uygulamaya koyduğu ve önem verdiği projelerden birisi olan Çarşı Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK TE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR » Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019 23:43
BOZÜYÜK TE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR

Bozüyük Çarşı Mahalle Kentsel Dönüşüm alanında hak sahipliği tespiti, değerleme ve mevcut durum analizi çalışmaları tamamlanarak bu çalışmalar neticesinde taşınmaz sahipleri ile yapılan ön görüşmeler Metristepe Kültür Merkezi’nde başladı.

Bozüyük koordinatörlüğünde ve vatandaşların haklarını korumak adına her aşamasında içinde bulunduğu adım adım yürütülen kentsel dönüşüm projesinde; söz konusu bölgede ikamet eden vatandaşlara ve ilçe genelinde yaşayan tüm vatandaşlara nitelikli alanları sunularak, yüksek yapı kalitesi, sosyal donatıları ile daha yaşanılabilir bir alan oluşturulması amaçlanıyor.

Özellikle bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanan ilçenin en eski mahallelerinden olan Çarşı Mahallede yeniden yapılaşmaya alan kazandırmak ve eski, kullanılmayan evlerin arazilerinin yeniden kullanıma açılmasını sağlayacak. Kentin batı yönünde bulunan mahalle kentsel dönüşüm sonucunda yepyeni bir görünüm kazanarak için oldukça büyük bir nüfusu da mevcut alanda barındıracak.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ