Belediye başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun 2. İnönü Zaferi’nin 100. yıldönümü mesajı

Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 2. İnönü Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “2. İnönü Zaferi, kurtuluşa giden yoldaki en önemli adımlardan biridir. Bu zafer tıpkı diğer zaferler gibi Türk Ulusu’nun inanç ve kararlılığının bir sonucudur.

featured

Milletimizin makûs talihini değiştiren ve 23 Mart günü başlayıp 31 Mart’ı 1 Nisan’a bağlayan gece sona eren 2. İnönü Savaşları, Anadolu’da kurtuluşu müjdelemiştir. Düşmanın saf dışı bırakılmasından sonra Millet Meclisi Başkanı Mustafa Kemal Paşa, Metristepe’de savaşı yöneten Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü’ye gönderdiği mesajında, ‘Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makûs talihini de yendiniz’ sözleriyle, zaferin önemini vurgulamıştır.

İkinci İnönü Savaşı’nın bir diğer önemli sonucu da bu zaferle Cumhuriyete giden yolun açılmış olmasıdır. 2. İnönü Zaferi’nin yıl dönümünde; öncelikle bu vatana evlat yetiştiren ve sonra gözünü kırpmadan toprağına emanet eden şehit analarımıza minnetle teşekkür ediyorum.

Bu vatanın kurtuluşuna şahit gazilerimize şükranlarımı sunarken Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması, bayrağımızın dalgalanması için mücadele eden başta Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferin muzaffer komutanı İsmet İnönü ve İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.


Suadiye swingers
Cihangir swingers
Sultanbeyli swingers

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!