BAKKALCIOĞLU’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

featured

Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısında Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu çeşitli konulara değinirken Bozüyük’te uygulamaya girecek Aile Sigortası ile ilgili yönetmeliklerin hazırlık aşamasında olduğunu ve sigortanın kimleri kapsayacağı konusunun ise büyük ölçüde belirlendiğini kaydetti.

EVRAK KAYIT SİSTEMİNE GEÇTİK
Başkan Bakkalcıoğlu yaptığı açıklamada; “Bozüyük Belediyesi olarak güven ortamının tam anlamı ile sağlanması amacı ile evrak kayıt sistemine geçmiş bulunmaktayız. Böylelikle gelen talepler resmi olarak tarafımıza ulaşmış olacak” dedi. Özellikle vatandaşlar tarafından son derece olumlu karşılanan otopark çalışmalarının süreceğini belirten Başkan Bakkalcıoğlu, eski Kaymakam Lojmanı arkasında bulunan arazinin, katlı otopark yapılması amacı ile Belediyeye devri hususunda Hazineye gerekli yazının yazıldığını ve cevap beklendiğini aktardı.

HALKIN HİZMETİNE HARCANACAK PARA HASTANENİN KAMULAŞTIRILMASINA HARCANMIŞ
Bozüyük’te inşaatı başlayan Devlet Hastanesi’nin kamulaştırmasının önceki dönem Belediye yönetimi tarafından yapıldığını belirten Bakkalcıoğlu, “Burada da halkın hizmetine harcanmasına gereken paranın hastane kamulaştırması için harcandığını gördük. Üstelik bu para olmayan bir para, faizli bir borçlanma ile kredilendirilmiş, 2.000.000 TL kamulaştırma için kullanılmış” dedi.

10 ADET DAHA TELEFON KAYIP
Başkan Bakkalcıoğlu ayrıca mecliste görüşülen konularla ilgili olarak Belediye tarafından yapılan bazı 18. Madde uygulamaların yanlışlığına değindi. Kamuoyunda son derece merak uyandıran kayıp telefonların yanı sıra yapılan incelemelerde 10 adet telefonun daha kayıp olduğunu belirten Belediye Başkanı konunun savcılıkta olduğunu söyledi.

TEDES’LERDE %5 LİK DİLİM BELEDİYENİN OLMUŞ
Bozüyük’te devrede olan TEDES’ler ile ilgili olarak ta ayrıntılı bilgi veren Başkan Bakkalcıoğlu; “Türkiye genelinde uygulama kapsamında elde edilen gelirlerin %70’lik bir kısmı devletin kasasına giderken, geriye kalan %30’luk kısım Belediye tarafından yada Belediye ve sistemi kuran firma tarafından %15’erlik dilimlerde paylaşılmakta. Fakat Bozüyük’te yapılan anlaşmada Belediye’nin %5’lik bir dilim aldığını geri kalan payın şirket tarafından alındığını tespit ettik. Uygulama devreye girdiği günden itibaren 18 Milyon TL’lik bir gelir elde edilirken, bunun 15 Milyon TL’si bu özel firmaya geri kalan 3 Milyon TL belediye bütçesine eklenmekte. Bu oransal yanlışlığın düzenlenmesine yönelik bu firma ile görüşmelerimiz sürmekte” dedi.

Çeşitli konuların görüşüldüğü basın toplantısında İŞ-KUR tarafından Bozüyük Belediyesi’nde görevlendirilmiş 80 personelinin sözleşmesinin dolduğuna buna karşılık olarak Bozüyük Belediyesi’nin İŞ-KUR’a sunduğu yeni projeden bir yanıt alamadıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu bu personelin yokluğunda doğacak boşluğa başka birimlerden personel kaydırılacağını belirterek “Halka hizmet için çalışmanın kapalı-açık alanı olmaz” dedi.

Stadyum konusunda da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile görüştüklerini belirten Başkan Bakkalcıoğlu, yıkılma riski gerekçesi konusunda yeniden rapor alınacağını ve konunun açıklığa kavuşmasının ardından uygun olma durumunda stadyumun restorasyonunun ardından yeniden hizmete açılacağını aktardı.

Mahallelere açılacak çocuk kreşleri, T Plaka ve S Plaka uygulamalarına da değinen Başkan Bakkalcıoğlu toplantı sonunda basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Basın Toplantısına Başkan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ile birlikte Başkan Yardımcıları Mahmut Fındık, Ali Şahinoğlu ve CHP Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!