Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

9’u 5 geçe Bozüyük’te hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Bozüyük’te de törenler ile anıldı.

HABER » BOZÜYÜK » 9’u 5 geçe Bozüyük’te hayat durdu » Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019 21:56
9’u 5 geçe Bozüyük’te hayat durdu

Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen anma programı Ata’nın huzuruna sunulan çelenk töreni ile başladı. Ardından saat 9’u 5 geçe tüm yurtta olduğu gibi Bozüyük’te de hayat durdu. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile Cumhuriyet Meydan’ındaki törenler sona erdi.

DEVRİMLERİNE EN İYİ ŞEKİLDE SAHİP ÇIKILMALI

Cumhuriyet Meydanı’nın ardından Protokol üyeleri ve vatandaşlar İMKB Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa katılmak üzere Metristepe Kültür Merkezi’ne geldiler. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Müdürü Harun Tatlılıoğlu Atatürk ile ilgili anekdotlar aktararak “Atatürk’ü en iyi şekilde anmak ve anlamak onun eserlerine ve devrimlerine en iyi şekilde sahip çıkmaktır” dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Müdürü Tatlılıoğlu’nun konuşmasının ardından, ilçedeki müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi. Program İMKB Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından sahnelenen Atatürk Türkiye’si adlı oratoryo ile devam etti. Salonda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlanan program sonunda İlçe Milli Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıl dönümü programına, İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Yzbş. Murat Günhan, Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Feyzullah Şentürk, İlçe Jandarma Komutanı Bnbş. Serkan Aktay, Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ