Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ‘Bazı kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılmasına’ dair teklifin görüşülmesi sırasında söz alan Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük ilçe Belediyelerinde yaşanan TYP (Toplum Yararına Program) sorununa değindi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı » Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019 17:51
Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı

Vekil Tüzün, Meclis’te yaptığı konuşmasında yerel seçimler sonrasında ve Bozüyük ’nin İŞKUR’dan talep etmiş olduğu TYP isteklerinin onaylanmadığını söylerken AKP’li diğer ilçe belediyelerinin TYP isteklerinin anında onaylandığını belirtti.

AKP’li belediyelerin TYP istekleri anında onaylandı, ’li ve Bozüyük ’nin maalesef onaylanmadı

Milletvekili Yaşar Tüzün, Genel Kurul’da ve Bozüyük İlçe Belediyelerinin TYP sorununa ilişkin yaptığı konuşmada ’li Belediyeler ile AKP’li Belediyeler arasında bu noktada ayrımcılık yapıldığını aktararak, “il belediyelerinin en büyük sorunlarından bir tanesi İller Bankası katkı payı ile merkeze bağlı nüfusuna göre yapılan yardımlardır. Bu yaz aylarında nüfus artışı gösteren illerin katkı paylarının arttırılması gerçekten doğru olacaktır. Ülkemizin bir çok yerinde bu sıkıntıların yaşandığını biliyoruz, sıkıntılarla karşı karşıya kalan Başkanlarımız var, çok kısa bir süre önce yerel seçim yaptık, Mahalli İdareler seçimi gerçekleştirdik benim seçim bölgem olan ilinde başta il başkanlığını kazandık, ilçe başkanlıklarını kazandık. Yapılan uygulamaların ne kadar yanlış olduğunu kısaca anlatmak istiyorum.

Biliyorsunuz TYP dediğimiz ödenek talebi, yani ‘Toplum Yararına Program.’ Bu İŞKUR tarafından çalıştırılan işçilerin yaptığı ödeneklerle ilgili, bakınız 11 olan bir ilin milletvekiliyim, AKP’li ilçe başkanlarının TYP’den istediği yani,‘Toplum Yararına Programla’ ilgili istediği işçi kontenjanı sayısı anında yerine getirildi. Cumhuriyet Halk Partili olan Başkanlığı’nın 130 olan kontenjan sayısı maalesef İŞKUR tarafından onaylanmadı. Yine aynı şekilde Bozüyük’te tarafından İŞKUR’dan istenilen TYP sayısı onaylanmıyor” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ