Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı « Bozüyük Haber Ajansı Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük Haber Ajansı

Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ‘Bazı kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılmasına’ dair teklifin görüşülmesi sırasında söz alan Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük ilçe Belediyelerinde yaşanan TYP (Toplum Yararına Program) sorununa değindi.

Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı
ANA SAYFA » BOZÜYÜKSİYASET » Yaşar Tüzün, Bilecik ve Bozüyük Belediyelerinin TYP sorununu Meclise taşıdı
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019 17:51

Vekil Tüzün, Meclis’te yaptığı konuşmasında yerel seçimler sonrasında ve Belediyesi’nin İŞKUR’dan talep etmiş olduğu isteklerinin onaylanmadığını söylerken ’li diğer ilçe belediyelerinin isteklerinin anında onaylandığını belirtti.

AKP’li belediyelerin TYP istekleri anında onaylandı, ’li Bilecik ve Bozüyük Belediyesi’nin maalesef onaylanmadı

, Genel Kurul’da Bilecik ve Bozüyük İlçe Belediyelerinin TYP sorununa ilişkin yaptığı konuşmada CHP’li Belediyeler ile AKP’li Belediyeler arasında bu noktada ayrımcılık yapıldığını aktararak, “il belediyelerinin en büyük sorunlarından bir tanesi katkı payı ile merkeze bağlı nüfusuna göre yapılan yardımlardır. Bu yaz aylarında nüfus artışı gösteren illerin katkı paylarının arttırılması gerçekten doğru olacaktır. Ülkemizin bir çok yerinde bu sıkıntıların yaşandığını biliyoruz, sıkıntılarla karşı karşıya kalan Belediye Başkanlarımız var, çok kısa bir süre önce yerel seçim yaptık, Mahalli İdareler seçimi gerçekleştirdik benim seçim bölgem olan Bilecik ilinde başta il belediye başkanlığını kazandık, ilçe belediye başkanlıklarını kazandık. Yapılan uygulamaların ne kadar yanlış olduğunu kısaca anlatmak istiyorum.

Biliyorsunuz TYP dediğimiz ödenek talebi, yani ‘.’ Bu İŞKUR tarafından çalıştırılan işçilerin yaptığı ödeneklerle ilgili, bakınız 11 Belediyesi olan bir ilin milletvekiliyim, AKP’li ilçe belediye başkanlarının TYP’den istediği yani,‘Toplum Yararına Programla’ ilgili istediği işçi kontenjanı sayısı anında yerine getirildi. Cumhuriyet Halk Partili olan Bilecik Belediye Başkanlığı’nın 130 olan sayısı maalesef İŞKUR tarafından onaylanmadı. Yine aynı şekilde Bozüyük’te Belediye tarafından İŞKUR’dan istenilen TYP sayısı onaylanmıyor” dedi.

27 Kasım 2019 - 17:51 'de yayınlandı | BOZÜYÜK, SİYASET |
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ