Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Törene katılan Bozüyüklülerden de helallik istedi

Bozüyük’te gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama töreninin ardından, bazı tüzük değişiklikleri nedeni ile sabah gerçekleşen çelenk töreninde Ata’nın huzuruna çelenk sunamayan Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet Meydanı’nda alternatif çelenk sunma töreni gerçekleştirdi.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Törene katılan Bozüyüklülerden de helallik istedi » Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021 22:59
Törene katılan Bozüyüklülerden de helallik istedi

Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşunda bulunulması, hep bir ağızdan İstiklal Marşımızın okunması ve Andımızın okunması ile başlayan programda Bilecik bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisinin milli bayramlarda göstermiş olduğu anlayışı ortaya koymak için toplandıklarını belirten Tüzün “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’dır. Atatürk’ü her an her dakika andığımız gibi onun aydınlattığı yolda yürüdüğümüz gibi bundan sonraki bu milli mücadelemizde de aynı anlayışı sürdüreceğiz” dedi.

19 Mayıs’ın önemini anlattığı konuşmasında “Bazı yolculuklar tarihin akışını değiştirir. Kimin kayığına binersen onun küreğini çekenlere inat bizler hepimiz Cumhuriyet Halk Partili olarak hala ama hala Bandırma Vapuru’nda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ve bu vapurdan ve bu düşünceden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu vapurdan da inmeye hiç niyetimizin olmadığını bir kez daha Cumhuriyet Meydanı’ndan haykırıyorum. Bu milli mücadeleyi yapıp bizlere bu emaneti bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına varsa benim bir hakkım, hakkımı helal ediyorum” diyerek törene katılan Bozüyüklülerden de helallik istedi.

Konuşmasının sonunda “Ancak Cumhuriyetin kazanımlarıyla, demokrasinin kazanımlarıyla bugünkü siyasi iktidara gelenler Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmek isteyenler, demokrasilerin kazanımlarını yok etmek isteyenlere de hakkımızı helal etmiyoruz” diyen Tüzün herkesin bayramını kutladı.

Çelenk sunma törenine CHP Yaşar Tüzün, Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel ve partililer katılırken tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ