Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

TİP1 DİYABET HASTALARI BİR ARAYA GELDİ

Bozüyük’te sosyal medya üzerinden birbirlerine ulaşan Tip1 Diyabet hastaları ve yakınları bu gün Cemalettin Köklü Parkında bir araya geldi.

TİP1 DİYABET HASTALARI BİR ARAYA GELDİ
11 Kasım 2018 - 20:19

1921 yılında insülini bularak diabet hastası milyonlarca hastanın tedavisini mümkün kılan Fredrick Bantig’in doğum yıl dönümü anısına, her yıl 14 Kasım’da Dünya Diyabet Günü düzenlenerek, çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bozüyük’te sosyal medya üzerinden birbirlerine ulaşan Tip1 Diyabet hastaları ve yakınları bu gün Cemalettin Köklü Parkında bir araya geldi. Tip1 diyabetli çocuklara ve ailelere moral olan toplantıda diyabetlilerin yaşadığı sıkıntılar dile getirildi.
Dünya diyabet günü ile ilgili açıklama yapan gurup sözcüsü Dilek Kaynak şunları söyledi;
“Diyabet, ülkemizde görülme sıklığı giderek artan,  yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilen kronik bir hastalıktır.Ailelerin çocuklardaki ani kilo kaybı,aşırı su içme isteği,sık tuvalete çıkma, hatta alt ıslatma gibi belirtilere karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Çağın hastalıklarından olan tip1 diyabete farkındalığın artması için 12 Kasım Pazartesi günü saat 14:00 de Bozüyük devlet hastanesinin düzenlediği yürüyüşe tüm halkımızdan destek bekliyoruz.Yürüyüş Emniyet Müdürlüğünün oradan başlayıp Cumhuriyet meydanına gidilecektir” dedi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı