Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Ticaret Bakanlığı’nın Avrupa projesi kapsamında olan “Ürün Güvenliği” semineri Bozüyük’te yapıldı

Ticaret bakanlığı, Avrupa birliği projesi kapsamında olan ve Tüketici derneleri federasyonu (TÜDEF), ortak olarak düzenlediği “Ürün Güvenliği Eğitimi” seminerini Bozüyük Grant Çalı otelinde gerçekleştirdi. Tüketici federasyon başkanları ile Tüketici derneklerinin genel merkez başkanları da seminere katılım sağladı.

HABER » BOZÜYÜK » Ticaret Bakanlığı’nın Avrupa projesi kapsamında olan “Ürün Güvenliği” semineri Bozüyük’te yapıldı » Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020 17:02
Ticaret Bakanlığı’nın Avrupa projesi kapsamında olan “Ürün Güvenliği” semineri Bozüyük’te yapıldı

Ürün Güvenliği Eğitimi semineri, Bilecik Hakları başkanı Av. Şerife Yasemin Köse’nin ve Hakları başkanı Hayrettin Sabırlı’nın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Tüketici Hakları örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı Tuncay Polat, genel tüketici sorunları üzerine değindi. Ardından Tüketici Hakları genel başkanı Turhan Çakar ise dünyadaki tüketici hakları, sorunları ve çözüm önerileri üzerine konuşma yaptı.

Turhan Çakar konuşmasında; “Güvensiz ve sağlıksız ürün topluma öyle zararlar veriyor ki, bu zararların telafisi mümkün değil. Bu nedenle halkımıza çok büyük görevler düşüyor. Tüketiciler olarak bir ürün alırken çok dikkatli olalım. Ürün güvenliği konusunda her şeyi bilmeyebiliriz. Güvensiz bir ürünle karşılaştığınızda arayın tüketici örgütlerini, Bilecik’te Ticaret İl Müdürlüğü var, Sanayi İl Müdürlüğü var, Çevre İl Müdürlüğü var onlara sorabilirsiniz, meslek örgütlerine sorabilirsiniz, bizlere sorabilirsiniz. Sorarak, Ürünün ne olduğuna, içeriğinin ne olduğuna karar verip ona göre o ürünü almalıyız” dedi.

Ürün güvenliği ve denetimi konusunda çeşitli açıklamalarda bulunan TÜDEF ve TÜKODER genel başkanı Aziz Koçal katılımcıları konu üzerinde bilgilendirdi. Ticaret bakanlığı yetkilisi Zeliha Yıldırım Güvenli üretimde dikkatedilmesi gereken noktalar ve ürün güvenliği üzerine katılımcılara verdi.

İlginin yoğun olduğu ve pandemi kurallarına dikkat edilerek yapılan seminere, Bilecik Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, Bilecik Baro yönetiminden Av. Asuman Çırak Gül, il genel meclisi üyesi Osman Varolu, Türk Büro-Sen Bilecik şubesi başkan yardımcısı Ertuğrul Ünsever, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu, Taşeron işçileri başkanı Hasan Özkan, Ertuğrul Gazi başkanı Celalettin Ateş, Kuzey Kafkasya başkanı Oğuz Yavuz, Girişimciliği destekleme başkanı Celali Yılmaz, Sakarya gazetesi köşe yazarı Sülahi Özal, Sivrihisarlılar dernek başkanı Cengiz Köseoğlu ve davetliler katıldı

Windows 10 Education

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ