Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

TEKRAR ADAY GÖSTERİLDİLER

Edinilen bilgiye göre Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinde Bozüyük belediye başkanı Fatih Bakıcı ve Dodurga belediye başkanı Selim Tuna tekrar aday gösterildiler.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » TEKRAR ADAY GÖSTERİLDİLER » Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019 18:11
TEKRAR ADAY GÖSTERİLDİLER

’nin tüm Bilecik Belediye Başkan adayları Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda ’nin Bozüyük Belediye Başkan Adayı, ilçede tek aday olan mevcut Belediye Başkanlığı görevini başarı ile sürdüren Fatih Bakıcı olarak açıklandı.

Adaylığı ile ilgili olarak kısa bir değerlendirmede bulunan Fatih Bakıcı, “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Bozüyük Belediye Başkan Adaylığı şahsıma tevdi edilmiştir. Aday Tanıtım Toplantımızda bizleri yalnız bırakmayan, salonlara sığmayan hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de tüm dava arkadaşlarımla omuz omuza çalışıp AK Belediyeciliği Bozüyük’ümüze yaşatmaya devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.Toplantı öncesi ve sonrasında Hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Fatih Bakıcı hepsiyle yakından ilgilendi.

Aday tanıtım toplantısının sonunda 6 yıllık Bozüyük Belediye Başkanlığı görevi süresince hayata geçirdiği 160’ı aşkın ile Bozüyük’ün çehresini değiştiren, yıllarca yapılamayanları yapan, otogar, mahalle konakları, parklar, alt yapı ve üst yapı,  kapalı Pazar, klimalı duraklar, belediye işletmeleri, sahaları, sosyal ve kültürel etkinlikler, Bozüyük’ün ilk müzesi gibi yatırımlarla fark yaratan, çalışkanlığı, dürüstlüğü, samimiyeti ve içtenliği ile sevilen, Bozüyük’ün geçmişine sahip çıkan geleceğine hitap eden projelerle ‘güçlü gelecek güçlü Bozüyük için” mesai mefhumu gözetmeden çalışan Fatih Bakıcı Bozüyük olarak tebrikleri kabul etti.

1980 yılında Bozüyük’te doğan öğrenimine kadar yaşamını Bozüyük’te sürdüren Başkan Adayı Fatih Bakıcı Balıkesir Üniversitesi MYO Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü’nden mezun oldu. Bir aile şirketi olarak kurulan ve hizmet alanı genişletilerek 2002 yılında şirketleşme çalışmaları tamamlanan, Bakıcı Kömür İnş. ve Gıda Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti’nde Genel Müdürlük görevinde bulundu. Siyasi hayatı çatısı altında 2009 yılı yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği seçimleri ile başladı. Aynı yıl seçildiği Belediye Meclisi Üyeliği görevini yürütürken Belediye Meclisi çatısı altında yaklaşık 3 yıl Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanlığı ve Belediye Meclisi Denetleme Komisyonu Başkanlığı görevini başarı ile sürdürdü. 24.12.2012 tarihinde olağanüstü bir şekilde gerçekleştirilen Belediye Meclisi Toplantısı’nda yapılan Belediye Başkan Vekilliği seçimi ile birlikte Bozüyük Belediye Başkan Vekili görevine başladı. Ardından 30 Mart 2014’te yapılan Yerel Seçimlerde Bozüyük olan Fatih Bakıcı seçimlerde aldığı yüksek oy oranı ile seçildi. İngilizce bilen, yılları haricinde hayatının her anını Bozüyük’te geçiren Belediye Başkanı Fatih Bakıcı evli ve üç çocuk babası.

Öte yandan Bozüyük’ün Beldesi’nin adayı ise mevcut Belediye Başkanı oldu.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ