Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

SU ÜCRETLERİNE %11 ORANINDA İNDİRİM

Bozüyük Belediye Meclisi Kasım ayı olağan Meclis toplantısının 2. Birleşimi Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2019 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere su ücretlerine %11 oranında indirim yapılırken belediyenin 2019 yılı gelir ve gider bütçesi de 118 milyon lira olarak kabul edildi.

HABER » BOZÜYÜK » SU ÜCRETLERİNE %11 ORANINDA İNDİRİM » Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018 14:02
SU ÜCRETLERİNE %11 ORANINDA İNDİRİM

Metristepe Kültür Merkezi meclis toplantı salonunda 5 gündem maddesi ile yapılan toplantıda 1. birleşimde Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen 20l9 Yılı Performans Programı, 20l9 Yılı Gelirleri tarifesi, 2019 Yılı gider bütçesi, 2019 Yılı gelir bütçesi ve 2019 Yılı bütçe kararnamesi konuları görüşülerek ilgili maddeler Meclis üyelerinin red oylarına karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Yapılan görüşmelerin sonunda 2019 yılı gelir ve gider bütçesi 118 milyon TL olarak kabul edildi. Toplantının sonunda konuşan Fatih Bakıcı “2019 yılı gelir ve gider bütçemiz 118 milyon TL olarak kabul olmuştur. Bu konuda emek veren, hassasiyet gösteren ve gerçekten uğraşan hem meclis üyelerimize hem de personelimize teşekkür ederiz. 2019 yılı içerisindeki bütçemizde normalde % 25’lik bir artış 12 milyon lirada bir Yüzme Havuzu Projesi eğer ki Belediyemiz tarafından ihalesine çıkıldığı takdir de Gençlik Bakanlığı ile bir karşılığı imza atılarak belediyemiz tarafından yapılacak. Bütçeden kendi tarafımızdan ödenek verilip, bu şekilde olduğundan dolayı 118 milyon TL’ye yükselmiştir. Bunu burada belirtmem gerekiyor” dedi.

Konuşmasında 2019 yılında su ücretlerine yapılan indirime de değinen Başkan Bakıcı “2019 yılı 1 Ocak itibari ile bugünkü bütçenin belirlenmesinden dolayı da suda % 11’lik bir indirime gitmiş bulunmaktayız. Burada almış olduğumuz kararların ilçemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek Meclis Üyelerine katılımları nedeni ile teşekkür etti ve herkesin Mevlid Kandili’ni kutladı.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ