Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

TÜKETİCİ HABERLERİ

RAMAZAN AYININ GELMESİYLE BAZI FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU

Bozüyük Tüketici Hakları Derneği (THD) Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bazı gıda ürünlerinin fiyatlarında artışlar yaşandığını belirterek fırsatçılar konusunda tüketicileri uyardı.

HABER » BOZÜYÜKTÜKETİCİYAŞAM » RAMAZAN AYININ GELMESİYLE BAZI FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU » Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019 1:58
RAMAZAN AYININ GELMESİYLE BAZI FIRSATÇILARA GÜN DOĞDU

Sabırlı, ayında gıdaya olan talebin artmasından yararlanarak haksız kazanç sağlamak isteyen bazı fırsatçıların, gıda maddelerinin yaptığını söyledi. Sabırlı yaptığı açıklamada, “Bu kutsal ayı bahane ederek fiyat artırmak, mübarek Ramazanı fırsata bilmek, ticaret değil vurgunculuk olur.

Özellikle aylarında gıda maddelerinin fiyatlarında anormal artışlar yaşandığı da bir gerçek. Bu ayına doğru da piyasada benzeri hareketleri yaşanıyor. Et fiyatlarının günlerde yeniden yukarı doğru çıkmaya başladığı gözleniyor.

Bazı fırsatçılar sebze ve meyve ile kuru bakliyat, et ve süt ürünleri gibi gıda maddelerinin fiyatlarını bahanesiyle artırabilirler. Bazı fırsatçıların ayı öncesinde ürün stoku yaparak gıda fiyatlarının artmasına yol açabileceklerine yönelik şikayetler alıyoruz.

Gıda başta olmak üzere temel tüketim maddelerinde ilk denetimi yapacak olanlar tüketicilerdir. Tüketicilerimiz de alışverişlerinde dikkatli olmalı, bilinçli davranmalı, fiyatlarına fahiş yapanlardan alışveriş yapmamalıdır.

Piyasada ilk denetim görevi her zaman tüketicilerimizindir. Vatandaşlarımız fiyatları çok yüksek oranda artırılan gıda maddelerini satın almayarak da fırsatçılarının vurgun yapmalarını önleyebileceklerdir” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN SAĞLIK HABERLERİ