Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Bilecik Bozüyük ilçesinde ve Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” uygulaması yapıldı.

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN
06 Şubat 2019 - 20:39

Bozüyük’te saat 12.00’de başlayan uygulamaya, Kaymakam Hasan YAMAN, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan AKTAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet ÇETİNKAYA, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldı.

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekilmesi amaçlanan uygulama öncesi öğrencilere bilgi veren Kaymakam Hasan YAMAN, trafikte seyreden araçların yaya geçitlerine ve okul geçitlerine yaklaştıklarında yavaşlamaları gerektiğini bildirdi. Hasan YAMAN, “Araç sürücülerinin, geçitlerde beklemekte olan yaya varsa onları beklemeleri ve geçişlerini sağlamaları gerekiyor. Bu farkındalığı öğrencilerimizle birlikte bugün gerçekleştiriyoruz. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” diyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra protokol ve öğrenciler, cadde üzerindeki yaya geçitlerinden geçerek trafikte yaya üstünlüğünün önemine dikkat çekti.Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER ve ekipleri de, konuyla ilgili araç sürücülerine broşürler dağıtarak bilgilendirmede bulundu.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı