ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

featured

Bozüyük’te saat 12.00’de başlayan uygulamaya, Kaymakam Hasan YAMAN, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan AKTAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet ÇETİNKAYA, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldı.

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekilmesi amaçlanan uygulama öncesi öğrencilere bilgi veren Kaymakam Hasan YAMAN, trafikte seyreden araçların yaya geçitlerine ve okul geçitlerine yaklaştıklarında yavaşlamaları gerektiğini bildirdi. Hasan YAMAN, “Araç sürücülerinin, geçitlerde beklemekte olan yaya varsa onları beklemeleri ve geçişlerini sağlamaları gerekiyor. Bu farkındalığı öğrencilerimizle birlikte bugün gerçekleştiriyoruz. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” diyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra protokol ve öğrenciler, cadde üzerindeki yaya geçitlerinden geçerek trafikte yaya üstünlüğünün önemine dikkat çekti.Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER ve ekipleri de, konuyla ilgili araç sürücülerine broşürler dağıtarak bilgilendirmede bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!