Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

İstiklal bayrağı Bozüyük’ten yola çıktı

Polatlı Belediyesi tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla başlatılan “İstiklal Bayrağı Zafer Yolunda” adlı etkinlik kapsamında Anıtkabir’den alınan Türk Bayrağı Bozüyük’ten Ankara’ya yola çıktı.

İstiklal bayrağı Bozüyük’ten yola çıktı
22 Nisan 2021 - 15:29

Milli Mücadelenin verildiği topraklarda ağırlanan Türk Bayrağı Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcığlu tarafından, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Koordinatörü Kadim Koç’a teslim edildi. Teslim töreni sırasında konuşan Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu; ” Anıtkabirden alınan Türk Bayrağımızı Milli Mücadelenin verildiği topraklarda ağırlamaktan onur duyuyoruz, Allah bize bir daha öyle bir mücadele vermeyi göstermesin fakat gerekirse bizler de tıpkı atalarımız gibi o mücadeleyi vermeye hazırız” dedi ve emaneti öperek teslim etti.

29 Ekim 2023 yılında Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında mecliste göndere çekilecek bayrak görevliler tarafından yola çıkarken, Koordinatör Kadim Koç; projeye verilen destekler için Polatlı halkı adına Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu’na teşekkür etti.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı