Helal Meyve Suyunun İçinden Tam 19

featured

Meysu Kayısı Nektarı ürünü sofra şekerinin yanında glikoz-fruktoz şurubu da içeriyor. Ayrıca incelemede ürünün, “Helal” sertifikalı bir ürün olduğu da belirtildi. Gıda Dedektifi’nin sayfasında ürünün “Helal” sertifikası ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Bu ürün aynı zamanda ülkenin en bilinen Helal sertifika kuruluşlarından olan Gimdes
tarafından Helal Sertifikası almış bir üründür. Yani az önce bahsettiğimiz 19 tane küp şeker içeren bu kayısı nektarının ambalajında “Helal“ yazmaktadır. 1,5 kg. kayısıda ancak bulunan bir şeker yükünü bir teneke kutuya sığdırıp içine de mısır şurubu konmuş bu ürüne Helal demek; toplumun genel kanaatleri göz önüne alındığında maalesef “sağlıklı” algısı oluşturmaya gidiyor.

İnsanlar bu ibareye
güvenerek bunu alıyor, tüketiyor ve siz bu vebal altına giriyorsunuz. Ürünlerin ambalajlarına değil, markalarına değil, sertifikalarına değil; içeriğine ve besin değerleri tablolarına bakmalısınız. #NeYediğiniziBilin”

MEYVE SUYUNDA 19 TANE…

“Gıda Dedektifi” sayfanın kurucusu Musa Özsoy da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “1-2 değil, 6-7 değil, 12-13 değil! Bir kutuda 19 tane küp şeker bulunan bu ürün Helal sertifikalı bir meyve nektarı! Toplumdaki genel algı helal sertifikalı ürünlerin nispeten daha sağlıklı olduğu yönünde. Bu algıya kanmayın. Etikete bakmadan ürün almayın. #NeİçtiğiniziBilin” diye yazdı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!