Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Halk özlemiş ! Bozüyük böyle coşku görmedi

Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü nedeni ile düzenlenen Derya Uluğ konseri yoğun ilgi görürken bu yıl ilk kez düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HABER » BOZÜYÜK » Halk özlemiş ! Bozüyük böyle coşku görmedi » Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019 16:32
Halk özlemiş ! Bozüyük böyle coşku görmedi

Belediyesi tarafından düzenlenen kurtuluş etkinliklerinin akşamki bölümü bu yıl ilk kez düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve 4 Eylül Mahallesi sahasında sona eren Fener Alayı yürüyüşü yaklaşık olarak 1 saat sürdü.

’ün kurtuluşunu kutlamak için bir araya gelen coşkulu kalabalık, protokol üyeleri ile birlikte yürüyüş boyunca sevgi gösterileri ile selamlandı. Binlerce Bozüyüklü marşlar eşliğinde İsmet İnönü Caddesi üzerinden 4 Eylül Mahallesi’ne yürürken fener alayına Kafkas Derneği, Ertuğrul Gazi Derneği ve Karadenizliler Derneği yerel kıyafetleri ile, Mehter Takımı, Avcılık, Atıcılık ve Okçuluk İhtisas Kulübü üyeleri, hizmet araçları, polis ve AKUT araçları, Of Road Team ekibi araçları ve Taşıyıcılar Kooperatifi’ni temsilen 2 kamyon da eşlik etti.

Fener Alayı’nın bitiminde 4 Eylül Kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklerde dereceye girenlere, Bozüyük’ü yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda temsil ederek önemli dereceler elde eden başarılı sporculara protokol üyeleri tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

Daha sonra pop müziğin sevilen sanatçısı Derya Uluğ’un sahne aldığı ve binlerce Bozüyüklünün katıldığı konser ile kurtuluş günü büyük bir coşkuyla kutlandı. Video gösterimi ile başlayan ve yaklaşık 2 saat süren konser boyunca Derya Uluğ’un seslendirdiği şarkılara cep telefonlarının ışıklarını yakarak eşlik etti. Hareketli şarkılarla eğlenen duygusal şarkılarla hüzünlenen Bozüyüklüler kurtuluş coşkusunu doyasıya yaşadı.

Sahneye eşi Merih ile birlikte gelen Başkan vatandaşlara hitap ederek “Sevgili hemşehrilerim çok güzel bir gece geçiriyoruz değil mi? Sevgili gençler harika değil mi? Ama bak bir de düşünün 100 yıl önce bu durduğumuz yerleri Yunan askerleri yıkıp gitmiş. İşgal etmişler bu toprakları ama şu arkada bir dönün bakın.

Büyük insan, Büyük Önder Atatürk, işte bu ülkeyi ve özgürce böyle geceler kutlamayı bize hediye etmiş. Onları, bu uğurda şehit olanları, Büyük Önderimizi minnetle anıyoruz” dedi. Konuşmasının ardından Başkan sevilen sanatçı Derya Uluğ’a katılımı nedeni ile teşekkür ederek plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Daha sonra görev yeri değişen ve Bozüyük’e 11 yıl hizmet veren Emniyet Müdürü Hakkı Güner’e Bozüyük’e hizmetleri nedeni ile teşekkür ederek anı plaketi takdim etti. Programın sonunda yapılan muhteşem havai fişek gösterisi tüm coşkuyu arttırırken kurtuluş konseri unutulmaz bir gece olarak hafızalara kazındı.

Programa binlerce Bozüyük’lünün yanı sıra Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Garnizon Komutanı Yzb. Murat Günhan, Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Bilecik Başkanı Semih Şahin, Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Bilecik Belediyesi Özel Kalem Müdürü Vedat Kazıcı, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu, siyasi parti temsilcileri, meclisi ve il genel meclis üyeleri ve katıldı.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ