Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

EYT İLK MEŞALESİNİ BURSA’DA YAKTI , İLK DERNEĞİNİ BOZÜYÜK’TE KURDU

Saraycık caddesinde bulunan Bilecik EYT (Bilecik Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği) derneği yeni dernek bürosunun açılışını bugün yaptı.

HABER » EMEKÇİ » EYT İLK MEŞALESİNİ BURSA’DA YAKTI , İLK DERNEĞİNİ BOZÜYÜK’TE KURDU » Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019 15:46
EYT İLK MEŞALESİNİ BURSA’DA YAKTI , İLK DERNEĞİNİ BOZÜYÜK’TE KURDU

Açılışa Başkan yardımcısı Ali Şahinoğlu, Bozüyük başkanı Nurettin Oydu, Dostları derneği başkanı Mustafa Aksu, Saadet Partisi İlçe başkanı ,Tüm Emekliler derneği başkanı Ramazan Peker, ADD dernek başkanı Özen Sevgili, Eskişehir Disk Emekli-sen başkanı Suast Başaraner, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma derneği Genel başkanı Gönül Boran Özüpak, genel başkan yardımcısı Mustafa Avcı, Bursa Dernek başkanı Turgay Ölünç, Eskişehir Dernek başkanı Gürcan Göç ve çok sayıda dernek üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının söylenmesinin ardından Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği başkanı İsmail Düşünen yaptığı konuşmasında;
” Bizler bugüne kadar davamızdan vazgeçmedik ,sonuç alasıya kadarda vaz geçmeyeceğiz. Lakin bu onurlu mücadelemizde başarılı olabilmemiz için sizlerin desteklerinize yani üyeliklerinize ihtiyacımız vardır. Bildiğiniz gibi bu güne kadar birçok ilde toplantılar ve mitingler yaptık ,sesimizi duyurmaya çalıştık. Maduriyetimizin 20. yılında 08-09-2019 Pazar günü saat 12 de Tandoğan meydanında buluşmak üzere Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği olarak oraya sizleri bekliyoruz” dedi.

Ardından Sosyal ve Yardımlaşma Derneği kurucu başkan yardımcısı Mustafa Avcı, bizler yıllardır verilen büyük mücadelenin sonunda 2015’te tüm illerimizin ortak kararıyla dernekleşme kararı aldık. Bu mücadeleye girerken tabiki herşey kolay olmadı. Karda kışta bir elin parmaklarıyla sayılan ,sayıları miting diye saydığımız 100 ,200,500 veyahutta en fazlası 1500 dediğimiz , Bursa mitinginden sonra sayımızı Maltepe mitingine geldiğimizde birbuçuk milyon insanın yani mağdurun, emekçinin dertlerini ,çilelerini göz önüne alarak büyük bir miting düzenledik.

Hepininz biliyorsunuz ki İstanbul Maltepe, İstanbul Yenikapı ve Ankara’daki Nazım Hikmet salon toplantısından sonra ,en 8 Eylül 2019 tarihinde Tandoğan meydanında büyük bir miting için hazırlığımızı yaptık valilikten izin bekliyoruz. Buradaki topluluğun İstanbul Maltepe mitinginin de çok daha fazla üzerine çıkması, maduriyetimizi ,mazlumiyetimizi , Anadolunun her yerinde yaşayan ve SGK kapsamında yaşanan tüm maduriyetleri sona erdirilebilmesi için ,halkımızın gerçek gücünü ortaya koyması adına hepinizi oraya bekliyoruz ” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma derneği Genel başkanı Gönül Boran Özüpak yaptığı konuşmada ” Biz bu davaya 5 kişi,10 kişi 300 kişi olduk ,yeri geldi 1500 kişi olduk. Şu an milyonlardan bahsediyoruz ,şu an tüm Türkiyeden bahsediyoruz. Her evde bir EYT’li var diyoruz ,herkez davasına haklarına sahip çıkmaya başladı.

Bu arkadaşlarımız burada canı gönülden sizlerin haklarını savunmak için var gücüyle ,gece gündüz bu yola baş koydular. Bu bir hak davası, bu bizim elimizden alınan haklarımızın gasp davasıdır. Sesimizi çıkartalım ,haklarımız için mücadele edelim, mücadele eden arkadaşlarımıza destek olalım. Edirneden Karsa kadar bu yasayı çıkarmayı başarıcağız, esas güç biziz. Bizim bizden başka dostumuz yok” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ