Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Emekliler bayram ikramiyelerini asgari ücret artışına endekslenmesini istiyor

Tüm Emekli İşçileri Dul ve Yetimleri derneği Bozüyük şube başkanı Ramazan Peker 6 dönemdir bayram ikramiyelerine artış yapılmadığını belirterek, konuyu İşçi Emeklileri Derneği genel merkezine bildirirerek emekli bayram ikramiyelerinin arttırılması ile ilgili talepte bulundu. Ramazan Peker “bayram ikramiyesi ile başlangıçta 1 kurban alınabilirken, şimdi dörtte birini alınabiliyor” dedi.

HABER » BOZÜYÜK » Emekliler bayram ikramiyelerini asgari ücret artışına endekslenmesini istiyor » Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021 14:11
Emekliler bayram ikramiyelerini asgari ücret artışına endekslenmesini istiyor

Tüm İşçileri Dul ve Yetimleri derneği şube başkanı Peker yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti;
“Emeklilerimizin şu an yaşadığı zor süreçte verilen bayram ikramiyeleri bir nebzede olsa, emeklilerimize belirli bir can suyu oluşturmaktaydı. 2018 de verilen 1000 TL. bayram ikramiyesi ile bir kurbanlık alınırken, şimdi bu kurbanlığın dörtte biri maalesef alınamıyor.

Biz yaşlı insanlar olarak dini vecibelerimizi yerine getiremediğimizde büyük bir mahcubiyet ve üzüntü duymaktayız. Bayram günleri sevinçli güler yüzlü olmamız gerekirken, bayramımızı kutlamaya gelen çocuklarımızı ve torunlarımızı mahçup karşılamaktayız.

İşte bu yüzden Tüm işçi emekliler dernekleri olarak genel merkezimize taleplerimizi ilettik. Genel başkanımız sayın Satılmış Çalışkan taleplerimizi dikkate alarak cumhur başkanımıza mektup yazarak şubelerimizin ve emeklilerimizin istek ve taleplerini bildirdi.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimler derneğinden, Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bayram ikramiyelerin arttırılması talebi ile mektup gönderildi. Dernek yönetim kurulu adına genel başkan Satılmış Çalışkan imzası ile 04 03 2021 tarihinde gönderilen mektupta bayram ikramiyelerinin arttırılması ve asgari ücret artışına endekslenmesi talep edildi”.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ