Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

EMEKÇİLER MAYIN EŞŞEĞİ Mİ ?

Son günlerde dünyamızı etkileyen korona virüsünden dolayı “evde kal” sloganları ile insanları evde tutmak isteyen hükümet yetkilileri’ne karşı Bozüyük’lü bir vatandaş Cumhuriyet meydanında yaptığı basın açıklaması ile “çalışmak zorunda olan emekçiler için hayat eve sığmıyor” dedi.

HABER » BOZÜYÜK » EMEKÇİLER MAYIN EŞŞEĞİ Mİ ? » Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020 14:36
EMEKÇİLER MAYIN EŞŞEĞİ Mİ ?

Cumhuriyet meydanında Fatih Yavaş isimli bir vatandaş zamanlarda diğer ülkelerin vatandaşlarına yapmış olduğu virüsüne karşı evde tedbir uygulamalarında, hükümetlerinin finansal destek vermesi ve ülkemizde sadece “evde kal” demekle yetinmesi üzerine yaptı.

Fatih Yavaş yaptığı açıklamada şunları söyledi;”Ülkemiz ve dünya korona belasıyla uğraşırken Amerika’nın 2 trilyon dolar, Almanyanın 750 milyar euro, bir uçak dolusu yolladığımız: İspanyanın 200 milyar euro bütçe ayırdığı ülkeler, halkına geçimini ben sağlarım evde kal diyor.

Bizde ne oluyor ?

Esnafa, işçiye, emekliye, çiftçiye, işsizlere, sözleşmeli çalışanlara, sağlık emekçilerine, kiralar, faturalar, krediler, kredi kartları, ücretli izin ve benzeri konularda destek maalesef yok.

Küresel salgını aşmak için, çalışanlar eldeki çok büyük “yakalanmama silahı” ile fabrikalara, şantiyelere gönderiliyor. Üretim sürsün, fabrikalar çalışsın, emekçi mayın eşşeği mi? Evde kal demek yetmez, ücretli izin, sağlık istiyoruz. Kiramı öde, faturalarımı öde, geçimimi sağla, işten atılmayacağımın garantisini ver evde kalayım. Canıma kastım mı var?

Çalışmak zorunda olan emekçiler için hayat eve sığmıyor, ücretli izin istiyoruz.
Ya işsizlikten öleceğiz ! Ya virüsünden !

İşçilerin cehennemi oldu şantiyeler, fabrikalar. Biz yoksak hayat yok ! Kalbimiz durursa şalter iner ! Yetkililere sesleniyorum, emekçiler büyük risk altında. Bunun vebali ödenmez” dedi .

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLA

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ