Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

DOĞADA YAŞAM KAMPI” RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

4 Eylül Kurtuluş etkinlikleri kapsamında Bozüyük Belediyesi, AKUT Kent Konseyi, Avcılar ve Atıcılar Kulübü, işbirliği ile düzenlenen “Doğada Yaşam Kampı” renkli görüntülere sahne oldu.

HABER » BOZÜYÜK » DOĞADA YAŞAM KAMPI” RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU » Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019 16:51
DOĞADA YAŞAM KAMPI” RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Bozüyük Başkanlığının talebi üzerine İlçe Milli Müdürlüğünce belirlenen 14-15 yaş grubundaki 45 öğrencinin katıldığı kamp, Sofular Yaylası’nda düzenlenirken, öğrencilere kamp boyunca AKUT tarafından çeşitli eğitimler verildi.

Cuma günü kamp yapacakları alana gelen öğrencilere, kamp boyunca AKUT eğitmenleri eşlik ederken, Kamp alanında Avcılar ve Atıcılar üyeleri kamp alanında etkinlik süresinde nöbet tuttu. tarafından bütün ihtiyaçları karşılanan kamp alanına günde 3 ana öğün yemekleri getirilirken, geceleri ateş başında çorba saatleri düzenlendi.

Kamp ateşi etrafında arkadaşları ile sohbet eden öğrenciler, oksijenin ve doğanın tadını çıkardı. Ayrıca Arıcılık Birliği Başkanı Sadettin Engin, arıcılık ve bal yetiştiriciliği konularında öğrencilere sunum yaptı.

Çadır kurma, doğada yön bulma, doğada yapılması gerekenler, ateş yakma, kamp ateşi kontrolü, temel sağlık eğitimleri ve doğada seçilmesi gereken kıyafetler konusunda eğitimler verildi. Çeşitli oyunların oynandığı kampta, çocuklar yaylada ve orman içinde eğitmenleri eşliğinde doğa gezilerine katıldı.

Teknolojiden uzak geçen kamp boyunca arkadaşları ile sosyalleşen öğrenciler, unutulmaz bir hafta sonu yaşadı. 2 Gece 3 Gün süren kampın gününde Bozüyük Başkanı ve öğrencilerin aileleri kamp alanında öğrenciler ile bir araya geldi.

Burada yaptığı açıklamada Bakkalcıoğlu; ” Burada sizler ile birlikte çok güzel bir kamp etkinliği gerçekleştirdik. Seneye daha güzellerini gerçekleştirelim istiyoruz, sizler evlatlarınızı bize emanet ettiniz, bizde sizlere sağlıkcakla teslim ediyoruz.

Onlara güzel bakmaya, onlara güzel şeyler öğretmeye çalıştık, AKUT ve Avcılar Kulübümüz ile birlikte bu güzel etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz, İlçe Müdürlüğünce belirlenen öğrenciler ile bu güzel etkinliği gerçekleştirdik, bu vesile ile AKUT’a, Avcılık ve Atıcılık Kulübümüze, Kent Konseyimize, Milli Müdürlüğü’müze, ayrıca çocuklarımıza, bu ormanlarda yetişen çiçeklerden yapılan bal ikram eden Arıcılar Birlik Başkanı Sadettin Engin’e de teşekkür ediyorum.”dedi.

Kampın gününde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere, ailelerine ve kampta görev alan kişilere büyük bir piknik düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, öğrenciler, dolu dolu bir hafta sonu geçirirken, hem eğlenip, hem de doğa ile ilgili pek çok bilgiye sahip oldular.

Program sonunda sertifikalarını Bozüyük Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun elinden alan öğrenciler, bu güzel etkinlik için Başkanına teşekkür ettiler.

Etiketler: , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ