CHP Bozüyük Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi görevden alındı

Bozüyük'te CHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Kamalı Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı.

featured

CHP Bozüyük Kadın Kolları Başkanı Nuran Kamalı Şahin, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımınında, Çanakkale savaşında savaşan dedesi Kamalı Ahmet efe için yazılan bir türkünün dörtlüğünü yazmıştı. “Goca bakır gümlemez, Anam beni ünnemez, adı büyük Amat çavuş, Yunan Çerkez dinlemez” yazısı üzerine özellikle ittifak ortakları İYİ Parti cephesi ve Çerkez vatandaşlarca çok büyük tepki gösterilmiş ve istifa çağrısında bulunulmuştu.

Bunun üzerine CHP Bozüyük Kadın Kolları Başkanı Nuran Kamalı Şahin, Bozüyük Haber Ajansı muhabirine verdiği demeçte sosyal medya da yapmış olduğu paylaşımının yanlış anlaşıldığını belirterek, özür dilemiş, Çerkez kimliğine karşı bir aşağılama ve hakaret düşüncesinin asla olmadığını belirtmişti.

CHP’nin kendi içerisinde ve Millet İttifakı hattında aşırı rahatsızlık meydana getiren paylaşımla ilgili CHP Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel de açıklama yapma mecburiyetinde kalmış ve konunun genel merkeze aktarıldığını bildirmişti. Son olarak yaşanan gelişmeler sonucunda CHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Kamalı Şahin ve yönetim kurulunun CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındığı kaydedildi.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) açıklama yaptı

Ayrıca bugün Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) tarafından CHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Kamalı Şahin ve yönetim kurulunun CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındığı haberi üzerine bir açıklama yapıldı ;

“Etnik Ayrımcılık Söylemleri Son Bulmalıdır!
Bozüyük CHP ilçe Kadın Kolları Başkanı, Federasyonumuzun ve Bozüyük Kuzey Kafkas Kültür Derneğimizin girişimleri ile görevden alınmıştır.

Bozüyük CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Kamalı Şahin’in yaptığı 18 Mart Çanakkale Zaferi anmaları ile ilgili sosyal medya paylaşımında Çerkeslere yönelik etnik ayrımcılık suçunu alenen işlemesi toplumumuzda infiale neden olmuştur. Biz Çerkesler, Çanakkale Savaşı dahil bu ülkenin savunulduğu tüm cephelerde, nüfusumuz ile kıyaslanamayacak kadar büyük fedakarlıklarla katkı vermiş bir halkız. Bu yönü ile paylaşım tarihi gerçeklerle de çelişmektedir.

Türkiye’nin pek çok şehri gibi Bozüyük de farklı kimliklerin bir arada yaşadığı bir şehirdir. Başta temsil makamında olan kişiler olmak üzere, hepimizin toplumsal barış ve huzura özen göstererek karşılıklı saygı içerisinde birarada yaşamayı öncelikli sorumluluk olarak görmemiz gerekmektedir.

Bu çerçevede, adı geçen kişinin paylaşımına ilişkin toplumumuzun tepkisi Federasyonumuz tarafından Bozüyük Kuzey Kafkas Kültür Derneğimiz ile koordineli şekilde ilgili mercilere iletilmiştir.
Yapılan çalışmalar ve toplumumuzun kararlı tepkisi sonucu, adı geçen kişi görevden alınmıştır.

Benzeri olayların tekrar yaşanmaması için başta siyasi partiler olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların etnik ayrımcılık söylem ve uygulamalarının önlenmesi konusunda gerekli adımları atmalarını talep ediyoruz. Toplumsal barış ve huzura herkes azami özeni göstermelidir” denildi.

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!