CHP Bozüyük ilçe başkanlığından Sosyal farkındalık projesi

featured

Tamamen kendi imkan, araç ve gereçleriyle bölgeye ulaşan partililer, insanların doğaya attıkları çöplerin oluşturduğu kirlilik karşısında, kötü bir manzarayla karşılaştılar. Konuyla ilgili ilçe Bozüyük ilçe başkanı İhsan Esel yaptığı açıklamada şunları belirtti.

“Yaz döneminin son günlerini yaşıyoruz. Havalar sıcak, sıcaktan bunalan İnsanlar, kendilerini piknik alanlarına atıyor. Gelin görünki, bu piknik alanları pislik ve çöplükten geçilmiyor. Görevlilerin her yere yetişmesi zor.

DOĞA RESMEN AĞLIYOR

Biz vatandaşlar olarak bilinçlenmeli, çevreci ve duyarlı olmak zorundayız.Piknik alanlarından ayrılırken herhangi bir tehlikeye imkan vermeyecek şekilde mangal ateşini söndüğünden emin olmalıyız. Piknik kültürünün yaygın olduğu ülkemizde doğayla iç içe zaman geçirmek için gittikleri yerde bıraktıkları çöplerden dolayı doğa resmen ağlıyor. Piknik alanlarına bırakılan gelişi güzel kömür poşetleri, kağıt peçeteler, plastik tabaklar, boş şişeler nedeniyle adeta çöplük görünümüne dönüşerek doğayı yaşanmaz hale getiriyorlar.

Piknik sonrasında bilinçsizce bulundukları yere çöplerini bırakan kişiler köpek ve diğer canlılar tarafından bunların karıştırılabilme ihtimalini unutuyorlar, çevre kirliliğinin başlıca sebeplerinden biri olan bu çöpler her türlü yaşam alanını tehdit ediyor ve çok kötü görüntüler oluşturuyor.

BUNDAN SONRAKİ ETKİNLİKLERİMİZİ TÜM ÜYELERİMİZ İLE YAPACAĞIZ

Bu gidişata dur demek için toplumsal farkındalık yaratılması için Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kurulları olarak bu etkinliği başlattık. Bu gün burada sadece ilçe kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulu üyelerimiz vardı. Bundan sonraki yapacağımız etkinlikleri tüm üyelerimizle yapmak istiyoruz. Bu farkındalık projemizin geniş kitlelere yayılarak ilerlemesi en büyük dileğimizdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bozüyük Cumhuriyet Halk Partisi ekibi bu açıklamadan sonra mesire alanları ve çöp atılmış bölgeleri temizlediler, toplanan çöpleri gene kendi imkanlarıyla sağlanan kamyonete doldurduktan sonra çöp sahasına intikalini sağladılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!