Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Camiliyayla köyü madene karşı imza topladı

Camiliyayla köyü derneği başkanı Mustafa Engin Camiliyayla köyü’ne açılacak olan mermer ocağına büyük tepki göstererek, köy halkı ve Bozüyük ve civar yerlerde yaşayan köylülerinden, maden ocağına karşı imza kampanyası başlattı.

HABER » BOZÜYÜK » Camiliyayla köyü madene karşı imza topladı » Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020 21:13
Camiliyayla köyü madene karşı imza topladı

Konu üzerine açıklama yapan sosyal ve dayanışma başkanı Mustafa Engin; “Atalarımızın yaşadığı ve Osmanlının göç yollarının bulunduğu bu cennet bölgeleri cehenneme çevirmek için uğraşan insanlara karşı, haklı bir mücadele içindeyiz. Mücadelemiz sonuna kadar sürecek ! Köylülerimizden, dost ve akrabalarımızdan, imza toplayarak açılmasına engel olmaya çalışıyoruz. Köylülerimiz istihdamını bu bölgedeki ormanların yanı sıra, küçük ve büyük baş hayvancılık, arıcılık’tan sağlamaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız büyük yangını ile otlatma sahalarımız zaten küçüldüydü. Madenin açılması ile meydana gelecek tozdan dolayı otlatma sahalarımız ve tarım arazilerimiz olumsuz etkilenecektir. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Bırakın ormanlarımız yaşasın ! Bırakın gelecek nesillerimize temiz bir doğa bırakalım. köy halkı olarak bizlerin varlığı, sağlığı, sosyal ve ekonomik hayatı, yaşam alanı görselliği göz önüne alınmadan hazırlanmış bu projesinin uygulanmasını kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

Office 365

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ