Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BU EZANI YA SEVECEKLER YADA ÇEKİP GİDECEKLER

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın grupları, yürüyüş düzenledi. İstiklal Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşe katılanlar, ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başladı. Büyük tepki gören harekete Bozüyük Milliyetçi Hareket Partisi Belediye başkan adayı Oğuz Sertler büyük tepki gösterdi.

HABER » HABER TVSİYASET » BU EZANI YA SEVECEKLER YADA ÇEKİP GİDECEKLER » Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019 22:38
BU EZANI YA SEVECEKLER YADA ÇEKİP GİDECEKLER

Bozüyük Haber Ajansı– 8 Mart nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın grupları, yürüyüş düzenledi. İstiklal Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşe katılanlar, ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başladı. Büyük tepki gören harekete Milliyetçi Hareket Partisi büyük tepki gösterdi.

yaptığı açıklamada “bizler sadece kadınlar gününde ağaç dikerek şiddet görmüşve hayatını kaybetmiş kadınlarımız için yaşatmayı planlıyoruz.Ancak bu tür eylemleri tamamen kadın adı altında yapmak vatanı bölmektir. Bizler aldığımız terbiye ile ,yetişme tarzıyla her dönem bayrak inmez ,ezan dinmez diye haykırdık. O yüzden bu yapılan saygısızlığı lanetliyorum, kınıyorum. Bu vesileyle tüm vatandaşlarıma sesleniyorum ;

“Bizim hiçkimse Mustafa Kemal Atatürk’ümüze hakaret edemezse ,ezanımızada , peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafaya hakaret edemezse ,bayrağımızada hakaret edemez.Bunlara dün izin vermediğimiz gibi bugünde kesinlikle karşısındayız ve izin vermeyeceğiz.

‘BU EZANI YA SEVECEKLER YADA ÇEKİP GİDECEKLER’ bu bizim düsturumuzdur ,buna uymayanlar bizimle kesinlikle alakası yoktur ve şiddetle bunları kınıyorum.”

Etiketler: , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ