Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük’te işitme engelliler için özel tanıtım kartı

Bozüyük Kent Konseyi tarafından ilçe genelinde ikamet eden işitme engellilere yönelik olarak hazırlanan özel tanıtım kartları birer birer sahiplerine ulaştırılıyor.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük’te işitme engelliler için özel tanıtım kartı » Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020 18:43
Bozüyük’te işitme engelliler için özel tanıtım kartı

Konu hakkında bilgi veren Başkanı Nurettin Oydu; “Başta hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları olmakla birlikte hayatlarının her dakikalarında engellerle, olumsuzluklarla ve dertlerini aktaramama sıkıntısı yaşayan işitme kardeşlerimize kendilerini ifade edebilmek ve tanıtabilmek için, işaret( beden) dili bilen biri ile görüşmesini sağlayacak olan tanıtım kartlarını hazırladık.

112 ACİL SERVİS VE 155 POLİS TALEPLERİNİ İLETEBİLMELERİNİ SAĞLAYACAK KARTLAR HAZIRLANDI

Ayrıca 112 Acil ve 155 Polis taleplerini iletebilmelerini sağlayacak kartlar da hazırladık. Tüm işitme kardeşlerimize ulaşmasını sağlayacağız. Lütfen bu kartları gösteren işitme kardeşlerimize yardımcı olalım. Bizler hiçbir engelimiz olmamasına rağmen bazen derdimizi anlatmada sıkıntılar yaşıyoruz. Birde onların yaşadığı zorlukları düşünün” dedi.

Başkanı Oydu ayrıca ilgililerden kamu kurum ve kuruluşlarındaki işaret(beden) dili bilen personelin çoğaltılmasını talep ederek “Gönüllülük esasında işaret dili kurslarına katılıp beden dilini öğrenmek, işitme kardeşlerimize yardımcı olmak en büyük mutluluğumuz olmalı” dedi.

Oydu ayrıca tanıtım kartlarının hazırlanmasında ve kişilere ulaştırılmasında destekleri nedeni ile İlçe Kaymakamı Hasan Yaman’a, Başkanı ’na ve İşitme Engelliler Başkanı Abdullah Erol’a teşekkür etti.

İşitme engelliler için özel olarak hazırlanan tanıtım kartlarının üzerinde T.C. kimlik bilgileri, isim, soyisim, kan grubu, telefon numarası ve adres bilgileri yer alırken acil durumlarda gösterebilecekleri 112 Acil Ambulans ve 155 Polis çağrı kartları da ayrı olarak hazırlandı.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ